„Wolność kocham i rozumiem. Czym jest wolność dla młodego pokolenia?”

„Wolność kocham i rozumiem. Czym jest wolność dla młodego pokolenia?”.

Po raz 18. serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w ogólnopolskim konkursie „Pokaż nam język”! Nasz konkurs jest doskonałą okazją do sprawdzenia swoich kompetencji językowych oraz wiedzy kulturoznawczej, wykazania się sztuką debatowania i,wreszcie, jest to także sposób na dobrą zabawę. Tegoroczna edycja ruszyła 20 kwietnia (piątek)  i rozpoczyna się od rejestracji Szkolnych Komisji Konkursowych.

2018 został ogłoszony rokiem jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego temat przewodni konkursu brzmi: Wolność kocham i rozumiem.Czym jest wolność dla młodego pokolenia?”.

W tej edycji konkursu:

  • do grona organizatorów konkursu dołączyła Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu,
  • uczestnicy zmierzą się tylko w dwóch etapach rozgrywek - teście rozgrywanym online i finale ogólnopolskim,
  • zwiększyliśmy do 100 liczbę pytań w teście na I etapie konkursu,
  • finaliści, zanim rozpoczną debatę, napiszą esej na zadany temat zamiast wypełniać test w pierwszym dniu II etapu.

Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi przebiegu rozgrywek mogą zapoznać się Państwo w regulaminie konkursu na stronie www.pokaznamjezyk.pl.

Na czerwcowy finał konkursu uczestników zaprosimy do stolicy Wielkopolski, czyli do Poznania, gdzie rozegra się pojedynek o indeks Wyższej Szkoły Bankowej lub Wyższej Szkoły Filologicznej oraz o inne, atrakcyjne nagrody.

Życzymy powodzenia podczas zmagań konkursowych!

Zaproszenie do udziału w konkursie skierowane przez prof. nadzw. dr. hab. Macieja Mackiewicza - Przewodniczącego Komisji Głównej Konkursu „Pokaż nam język”

stopka