Przejdź do historii! – projekt

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół średnich do udziału w Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja, zgłoszenia swojego projektu historycznego i otrzymania stypendium!

Trwa rekrutacja do 4. edycji Akademii Liderów. Uczniowie, którzy interesują się historią i chcieliby zarazić swoją pasją innych, mają niepowtarzalną okazję, aby zrealizować własny projekt lokalny. Uczestnicy Akademii wezmą udział w bezpłatnym wakacyjnym wyjeździe, gdzie wspólnie z tutorami i wybitnymi gośćmi będą przygotowywać się do przeprowadzenia swojej inicjatywy. Otrzymają również stypendium na kolejny rok szkolny.
W ramach Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja, zachęcamy młodzież do głębszego poznania historii swoich małych ojczyzn.

Projekty można zgłaszać do 3 czerwca przez formularz dostępny na stronie www.mikolaj.org.pl/akademia

Projekty historyczne Akademii Liderów przeznaczone są dla młodzieży, która wykorzystując swoją wiedzę i kompetencje, chce inspirować innych do udziału w inicjatywach lokalnych. Do Akademii Liderów, poprzez formularz dostępny na stronie, zgłosić się mogą osoby w wieku 16-20 lat, które mają wiele pomysłów na to, jak pokazać historię Polski w swoich małych ojczyznach, ale potrzebują wskazówek i wsparcia, by wdrożyć je w życie.
Uczniowie w ramach Akademii mogą zrealizować własny projekt historyczny, który przybliży mieszkańcom dzieje swojego narodu. Celem projektu jest pokazanie społecznościom lokalnym historii Polski (historii politycznej, gospodarczej, historii nauki i techniki, a także historii społecznej i życia codziennego), w tym przypomnienie ważnych wydarzeń, których rocznice są obchodzone w 2018 roku, poprzez autorskie projekty realizowane przez młodych liderów wywodzących się z tych społeczności i interesujących się historią.

Fundacja Świętego Mikołaja zapewnia letni wyjazd szkoleniowy, wsparcie tutorów i stypendia na rok szkolny 2018/19 dla wszystkich uczestników projektu. Podczas Szkoły Letniej, która odbędzie się w pierwszej połowie sierpnia, uczestnicy nauczą się koordynowania grupą wolontariuszy oraz zarządzania własnym projektem historycznym. Poznają ludzi sukcesu, którzy od wielu lat tworzą życie publiczne Polski.

Ważne linki:

 1. Formularz zgłoszeniowy: https://mikolaj.org.pl/Akademia/MainForm
 2. Strona projektu: https://mikolaj.org.pl/Akademia
 3. Fanpage projektu: https://www.facebook.com/AkademiaFSM/
 4. Filmy z poprzednich edycji projektu: https://www.youtube.com/user/FundacjaSwMikolaja/videos

  O Fundacji Świętego Mikołaja
  Fundacja Świętego Mikołaja działa od 2002 roku (www.mikolaj.org.pl). Wcześniej,
  od 1998 roku, istniała jako nieformalna grupa przyjaciół. Obecnie jej działalność skupia się na fundowaniu stypendiów dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin (program „Stypendia
  św. Mikołaja”). Przez 18 lat funkcjonowania przeprowadziła blisko 40 kampanii społecznych, wspomagając ok. 8 tys. młodych ludzi. Wsparciem obejmowała m.in. rodzinne domy dziecka
  i samotne matki. Fundacja Świętego Mikołaja jest laureatem Europejskiej Nagrody Obywatelskiej 2011, nagrody Ubi Caritas 2008, TOTUS 2006 oraz Pro Publico Bono 2005. Otrzymała także wyróżnienie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania w 2008 roku.

  Więcej o Fundacji Świętego Mikołaja: www.mikolaj.org.pl

 

stopka