SPORT i ZDROWIE 2022/2023

Półfinał Mistrzostw Katowic w Piłce Nożnej

Dnia 24.05.2023. na boisku KS Rozwój Katowice przy ulicy Asnyka odbył się Półfinał Mistrzostw Katowic w Piłce Nożnej.

Nasza drużyna trafiła w grupie na reprezentacje szkół: X LO, V LO oraz na Technikum nr 18.

Pierwszy mecz z „Paderewskim” nie rozpoczął się po naszej myśli. Już w pierwszej akcji brak koncentracji poskutkował stratą bramki. Po „kuble zimnej wody” nasza drużyna zaczęła przeważać i uzyskiwać kontrolę nad spotkaniem. Chwilę później akcję poprowadzoną środkiem boiska przez Szymona Mrozika wykończył Bartek Kukowka. Później było już 2:1. Po faulu, na Jakubie Jaworskim, tuż przed polem karnym, boiskowym sprytem popisał się Mrozik. Korzystając z braku zorganizowania się obrony przeciwnika, niesygnalizowanym strzałem wyprowadził nas na prowadzenie. Nasi przeciwnicy zabrali się do odrabiania strat i chwilę później strzelili wyrównującego gola. Drużyna Śl.TZN cały czas jednak przeważała na boisku i potwierdziła swoją dominację, gdy po dobrej akcji Adriana Gajosa pięknym uderzeniem na 3:2 popisał się Jaworski. 3 minuty przed końcem było już 4:2, gdy po dośrodkowaniu Mrozika w polu karnym znalazł się Kryjak. Zawodnicy XLO nie składali jednak broni i zdołali zdobyć bramkę kontaktową. W ostatniej minucie świetnymi interwencjami w bramce popisał się Dominik Urbańczyk, a sędzia zakończył mecz. 

Drugie spotkanie z „Poligrafem” nasza drużyna rozpoczęła bardzo dobrze. Po indywidualnej akcji bramkę zdobył Mrozik, a chwilę później składną akcję wraz z naszym kapitanem przeprowadził Jakub Kociołek i było już 2:0. Resztę spotkania nasz zespół zagrał bardzo mądrze, nie tracąc bramki, a oprócz tego tworzył kolejne okazje. Po jednej z nich bramkę na 3:0, ustalając tym samym wynik tego spotkania, po asyście Jaworskiego sfinalizował Kryjak.

Na ostatni mecz dzisiejszego dnia z reprezentacją V LO nasza drużyna wychodziła już lekko rozluźniona, ponieważ do awansu potrzebny był tylko remis.

Bardzo taktyczny mecz i „piłkarskie szachy” nie obfitowały w dużo bramek ani w wiele sytuacji. Dwóch dobrych okazji nie wykorzystał Mrozik, a wynik 0:0 na 4 minuty przed końcem meczu cały czas utrzymywał się bez zmian. To właśnie wtedy, po dograniu z autu przez Mrozika, swojego obrońcę zgubił Gajos i dał nam prowadzenie, którego już nie straciliśmy.

Ostateczne wyniki: Śl.TZN – X LO 4:2; Śl.TZN – Technikum nr 18 3:0; Śl.TZN – V LO 1:0

Teraz czekamy na FINAŁY, w których zmierzymy się z: II LO im. Marii Konopnickiej w Katowicach, III LO im. A. Mickiewicza w Katowicach.

Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Dominik Urbańczyk (B), Szymon Mrozik (C), Kamil Wilk, Bartek Kukowka, Jakub Kociołek, Jakub Jaworski, Kacper Kryjak, Adrian Gajos, Karol Wyciślok, Bartosz Kasprzyszyn, Mateusz Kapuściński, Szymon Hwozdeński, Kuba Pacuła

Foto

Opiekunem reprezentacji jest: Pani Małgorzata Tomecka

Przypominamy, że nasza szkoła broni mistrzostwa Katowic zdobytego w zeszłym roku.

Trzymajcie kciuki!!!

 

 

Piłka nożna – eliminacje

Dnia 19.04.2023. w IV LO im. gen. Stanisława Maczka został rozegrany turniej eliminacyjny Mistrzostw Katowic Piłki Nożnej chłopców.

Nasza reprezentacja w składzie: Dominik Urbańczyk (G), Kamil Wilk, Jakub Kociołek, Maciej Piętka, Kacper Kryjak, Adrian Gajos, Bartosz Kasprzyszyn, Karol Wyciślok, Szymon Hwozdeński, Maciej Barczyk, Szymon Mrozik(C) zajęła drugie miejsce premiowane awansem do turnieju półfinałowego Mistrzostw Katowic, przegrywając tylko z gospodarzami turnieju – IV LO.

“Nasza drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony. Zaangażowanie było na najwyższym poziomie w każdym z meczów jednak, przede wszystkim w pierwszym spotkaniu, zawiodła skuteczność pod bramką naszych przeciwników. Na słowa uznania zasługują dwaj najmłodsi zawodnicy klas pierwszych, którzy w dzisiejszym turnieju byli wdrażani do reprezentacji szkoły i powoli będą musieli brać odpowiedzialność za wynik całej drużyny. Na pewno żałujemy porażki w pierwszym meczu, bo byliśmy drużyną przeważającą przez całe spotkanie, jednak indywidualne błędy doprowadziły do straty, aż trzech bramek. Musimy wziąć na to poprawkę. Warto dodać, że sędzia dzisiejszego turnieju nie popisał się w niektórych sytuacjach. Złość naszych zawodników wynikająca z sędziowania dała swój upust w ostatnim meczu i poskutkowała czerwoną kartką dla jednego z naszych graczy. Nie pochwalam tego, jednak nie dziwię się Piotrkowi. Na samym końcu musimy pamiętać, że dzisiejsze zawody były rozgrywane na hali i znacząco wpływały na umiejętności wszystkich naszych zawodników. Nasza drużyna z niecierpliwością czeka już na turniej półfinałowy rozgrywany, miejmy nadzieję, na orliku ze sztuczną nawierzchnią. Obiecujemy dać z siebie wszystko i postarać się obronić zeszłoroczne Mistrzostwo Katowic” – mówił po całym turnieju Kapitan naszego zespołu Szymon Mrozik.

Poniżej wyniki:
Śl.TZN – IV LO: 0-3
Śl.TZN – ZSTiO: 2-0
Bramki: Kryjak, Kociołek

Śl.TZN – ZS2: 1-0
Bramka: Kryjak

Opiekunem i trenerem naszej drużyny była Pani Małgorzata Tomecka.

FotoFoto

 

Badminton – finał

Ogromne gratulacje dla naszej Reprezentacji w badmintonie. Chłopcy zajęli II miejsce w Finale Licealiady Szkolnych Mistrzostw Województwa Śląskiego. To wybitny wynik, wygrali w Mistrzostwach Katowic, później w rejonach, następnie w Licealiadzie z drugim miejscem uzyskali awans do finałów i II pozycja w województwie. Długa droga do sukcesu, ale warto było. GRATULACJE najwyższego wyniku wśród wszystkich dyscyplin sportowych w zawodach na poziomie wojewódzkim. Kolejnym etapem powinny być Mistrzostwa Polski, ale niestety ten szczebel się nie odbywa, a na pewno byłby jeszcze lepszy wynik. Dziękujemy za postawę, walkę, zaangażowanie i zdobyty wynik.

Foto Foto Foto Foto

 

„Unihokej Łączy”

4 kwietnia reprezentacja Śl.TZN w unihokeju w składzie: Jan Moroń (bramkarz) 4BK, Maciej Macioł 4BK, Hubert Gajur 4e, Mateusz Młocek, Jakub Klimek 4EF, Nataniel Skrzypek 2BK, zajęła II miejsce wśród 9 zespołów szkół ponadpodstawowych w Turnieju „Unihokej Łączy".

Drużyna Śl.TZN po zajęciu 1 miejsca w grupie i wygranej w meczu półfinałowym z IVLO 3:2, ostatecznie zakończyła rozgrywki na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, przegrywając z Zespołem Szkół Poligraficzno-Mechanicznych 2:3. Nasz zawodnik Hubert Garuj został uhonorowany pucharem „Fair play”. Gratulacje!!!

Foto Foto Foto Foto Foto

 

Badminton – awans do finału

W dniu 29.03.2023r. w Bieruniu odbył się kolejny etap Mistrzostw Szkół Ponadpodstawowych w Badmintonie – Licealiady Młodzieży.

Nasi uczniowie Bartosz Lesiuk i Szymon Mrozik reprezentowali nas fantastycznie, zajęli II miejsce i awansowali do kolejnego etapu – finałów wojewódzkich.

Miejmy nadzieje, że pojadą w trójkę, czekamy na powrót do zdrowia Szymona Pelli. Mamy się czym chwalić.

Foto Foto Foto Foto Foto

 

Biegi przełajowe

W dniu 25.03.2023r. w Korfantowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa (śląskie- opolskie) w biegach przełajowych kategorii U16. W biegu na 3 km pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły (klasa 1G) Michał Gaweł.

Ogromne gratulacje dla Michała!

Foto FotoFotoFotoFoto

 

Pożegnalny turniej

W dniu 22.03.2023r. odbył się turniej w piłkę siatkową na pożegnanie klas czwartych, w którym wzięło udział 6 klas: an, bk, c, d, e, g. Każda z reprezentacji rozegrała minimum 3 mecze do dwóch wygranych.

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

 1. klasa 4d
 2. klasa 4bk
 3. klasa 4g
 4. klasa 4an
 5. klasa 4e
 6. klasa 4c

Rywalizacja przebiegała w super atmosferze oczywiście zgodnie z zasadami fair play.

Gratulacje dla wszystkich uczestniczek i uczestników.

Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto

 

Badminton

W dniu 20.03.2023. w Mysłowicach odbyły się zawody na szczeblu rejonowym w badmintonie. Nasza reprezentacja w składzie Szymon Pella z klasy 2G i Bartosz Lesiuk z klasy 1G zagrała rewelacyjnie. Ich mecze kończyły się wynikami 21:6, czasem 21:3. W pierwszym meczu Szymon został pokonany po kilku małych błędach przy wyniku 25:23, ale reszta przebiegła zdecydowanie po myśli chłopców. Rozegrali gry indywidualne i deblowe. Szymon, niestety, zakończył swój ostatni mecz walkowerem przy wyniku 18:6, ponieważ skręcił nogę. Mimo wszystko osiągnięte do tej pory wyniki zaowocowały wygraną w zawodach i awansem do rozgrywek wojewódzkich. Ogromne gratulacje, szacunek dla zawodników. Miło było popatrzeć na taką grę. Kolejne zawody już w przyszłym tygodniu. Wiemy, że będzie ciężko, ale Śląskie znowu górą i to z wielką klasą.

Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto

 

Turniej Szachowy

Śląskie znów górą, tym razem w szachach. 14.03.2023r. w Zespole Szkół nr 7 w Katowicach odbył się Turniej Szachowy. Wzięła w nim udział reprezentacja w składzie 6 osób: Dominika Górecka (I miejsce w klasyfikacji dziewcząt), Dawid Koszewski (I miejsce w klasyfikacji chłopców), Sebastian Smoleń (III miejsce w klasyfikacji chłopców) oraz Michał Szendzielorz, Jakub Wojdyła i debiutant w zawodach szachowych jako nasz reprezentant Jakub Koteras.

W klasyfikacji drużynowej I miejsce zdobyła Reprezentacja Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych.

GRATULACJE DLA NASZYCH!

Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto

 

Mistrzowie Katowic w siatkówce

Po wicemistrzostwie w ubiegłym roku reprezentacja Śl.TZN w siatkówce chłopców – tak jak obiecała przed zawodami – słowa dotrzymała i wróciliśmy do szkoły jako Mistrzowie Katowic. Wielkie gratulacje!

Foto Foto Foto

Foto

 

Turniej Szachowy

W dniu 8.03.2023r. w naszej szkole odbył się II Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Śl.TZN. Zainteresowanie turniejem było bardzo duże i wzięło w nim udział 76 graczy. Turniej organizowany był systemem szwajcarskim. Odbyło się 7 rund po 7 minut. Podczas turnieju została wyłoniona Reprezentacja Śl.TZN w składzie:

 1. Jakub Wojdyła I miejsce
 2. Daniel Koszewski II miejsce
 3. Dominika Górecka III miejsce
 4. Jakub Koteras IV miejsce
 5. Michał Szendzielorz V miejsce

Gratulacje dla wszystkich graczy, a najlepsi będą reprezentować nas 14.03.2023r. na zawodach międzyszkolnych.
Trzymajcie kciuki i kibicujecie Naszym.

Foto Foto Foto Foto Foto Foto

 

Wicemistrzostwo Katowic

27.02.2023. nasi uczniowie zdobyli wicemistrzostwo Katowic w piłce ręcznej chłopców, pokonując XV LO , I LO, V LO i ulegając w finale III LO 11 do 8.

Wielkie gratulacje za walkę do końca.

Dyplom

Foto Foto Foto Foto Foto

Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadpodstawowych w Badmintonie

W dniu 24.02.2023 r. w hali „Kolejarz” odbyły się Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadpodstawowych w Badmintonie. Nasza reprezentacja w składzie Szymon Pella z klasy 2g i Bartosz Lesiuk z klasy 1g rozegrała mecze z ZSTiO im. E. Abramowskiego, VII LO, X LO i final z VI LO. Wszystkie sety chłopcy wygrali 2:0, w finale mała potyczka i wynik 2:1 i 2:0 dla Śl.TZN , bez stresu i niepotrzebnych napięć.

Gratulacje dla chłopców, mamy świetny zespół na kolejne lata.

Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto

 

Mistrzostwa Katowic w koszykówce i siatkówce – półfinał

W ubiegłym tygodniu odbyły się turnieje półfinałowe o Mistrzostwo Katowic w koszykówce i siatkówce, w których wzięły udział nasze żeńskie i męskie reprezentacje.

Dziewczęta walczyły bardzo dzielnie, na zawodach z koszykówki zdecydowanie najlepszą zawodniczką w naszym zespole była Zuzia Nowak, która zdobyła większość punktów zespołu. Z kolei w rywalizacji siatkarek najbardziej wyróżniała się Zuzia Księżopolska. Trzeba podkreślić, że mimo iż cały skład dawał z siebie wszystko, to niestety nie udało się awansować dalej, jednak sama obecność w półfinale to dla dziewczyn duży sukces. 

Foto 

Nasi koszykarze trafili na samym początku na bardzo wymagającego przeciwnika – III LO w Katowicach. Od początku meczu dało się zauważyć wyraźną przewagę przeciwnika pod koszem. Po przegranej w pierwszej połowie 6 punktami, po przerwie rzuciliśmy się od odrabiania strat i nawet wyszliśmy na prowadzenie 23:21, jednak tego dnia przeciwnik był zdecydowanie lepiej dysponowany rzutowo i to „Mickiewicz” końcowo cieszył się ze zwycięstwa. W drugim meczu zmierzyliśmy się z gospodarzem ZSTiO nr 2 w Katowicach i wygraliśmy go zdecydowanie.

Wszyscy zawodnicy ze składu zagrali, a także większość zapunktowała. Zajmujemy drugie miejsce i niestety nie awansujemy do finałów. Na wielkie brawa zasługują występy Olafa Nowaka i Franciszka Bebłota, którzy pełnili rolę liderów zespołu i ciągnęli drużynę zarówno w ataku jak i w obronie. 

Foto 

Najbardziej udany występ zaliczyli nasi siatkarze, którzy w swoim turnieju nie przegrali seta, każdy mecz wygrywając wyraźnie 2:0.

Naszymi przeciwnikami byli: III LO, I LO, ZSTiO nr 2. Ciężko wskazać MVP tego turnieju, gdyż cały zespół zagrał świetnie, a każdy z chłopców wywiązywał się z powierzonych zadań na boisku. Na wyróżnienie jednak zasługują Jakub Konopka i Piotr Manowski. Już niedługo siatkarze zagrają w finale Katowic, trzymamy kciuki! 

Foto

 

Sukces sportowy 

Nasz uczeń Wiktor Cygan z klasy IV bk jest V-ce Mistrzem Polski w sztafecie 4x200m. Tytuł zdobył podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu, reprezentując klub AZS AWF Katowice.

Podczas zawodów oglądaliśmy również naszego absolwenta Adama Paździerza, który zajął 6. miejsce w sztafecie mieszanej 4x400m oraz 11. w biegu na 400m indywidualnie.

Ogromne gratulacje dla naszych reprezentantów, doceniamy ich trud i siłę charakteru. Pogodzenie pasji i nauki w szkole z wysokim poziomem jest jednak możliwe.

Foto Foto Foto

 

Piłka ręczna – półfinał

7 lutego nasi piłkarze ręczni wzięli udział w turnieju półfinałowym o Mistrzostwo Katowic.

Do rywalizacji przystąpiło 9 zespołów. Naszym chłopcom poszło bardzo dobrze, wygrali pierwszy mecz wysoko z Technikum nr 15, w drugim meczu z „Konopą”, po bardzo zaciętej końcówce i bramce Olka Maka na 10 sekund do końca, wyszli na prowadzenie jedną bramką i takim też rezultatem zakończył się mecz: 5 do 4 dla nas.

Foto

W finale spotkały się dwa najlepsze zespoły tego dnia. Mecz z „Kopernikiem” zaczęliśmy nerwowo i niedokładnie, przez cały czas bezskutecznie goniliśmy wynik. Rywal wygrał zasłużenie, jednak 2 miejsce w półfinale bardzo cieszy.

Trzeba pochwalić wszystkich chłopców za zaangażowanie, dobrą atmosferę i zespołowa grę. Trzymamy kciuki w finałach!

 

MEGA SUKCES!!!

Wiktor Cygan, uczeń klasy IVbk, odniósł ogromny sukces i dzięki temu mamy Wicemistrza Śląska Seniorów biegu na 60 metrów
i Wicemistrza w biegu na 200 metrów, podczas którego zrobił swoją „życiówkę”.

Gratulacje dla Wiktora, który ciężko trenuje, przy tym uczy się do matury i z powodzeniem zdaje egzaminy.

Foto

 

Turniej noworoczny

W dniu 11 stycznia 2023 roku w naszej szkole odbył się Turniej noworoczny klas pierwszych w piłce siatkowej. W turnieju wzięło udział 7 klas pierwszych. W wyniku rywalizacji okazało się, że najlepsi to: 1. klasa 1AN, 2. klasa 1G, 3. klasa 1D.

Uczniowie zostali nagrodzeni słodkościami. Gratulujemy zwycięzcom.

Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto

 

Siatkówka dziewcząt

Reprezentacja Śl.TZN w siatkówce dziewcząt po wygranej z ZSTiO nr 2 i ZSP awansowała do półfinałów rozgrywek o Mistrzostwo Katowic szkół ponadpodstawowych.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie.

Foto

 

Koszykówka w Śląskich

W ubiegłym tygodniu nasza szkoła była gospodarzem zmagań koszykarskich.

W turnieju chłopców skończyliśmy z kompletem zwycięstw, wygrywając kolejno z VI LO, I LO i ZSH. Najwięcej emocji dostarczył mecz
z „Kopernikiem", który rozstrzygnęliśmy na naszą korzyść po dogrywce. Wszyscy chłopcy dostali szansę gry i każdy wywiązał się bardzo dobrze z powierzonych zadań. Na uwagę zasługują dwie akcje zakończone wsadem przez Piotrka Duszyńskiego.

Dzień później dziewczęta zagrały z ZSPM – mecz zwyciężyły dużą różnicą punktów. Od początku meczu wszystkie dziewczyny były bardzo zaangażowane w ataku i w obronie; było widać, że wspólna gra sprawia im dużą radość. Na wyróżnienie zasługują Zuzia Nowak i Zuzia Marzec, które w meczu popisały się celnymi trafieniami za trzy punkty.

Trzymamy kciuki za naszych i życzymy powodzenia w półfinałach!

Foto Foto

 

„Z SKS-u do AZS-u”

13 października 2022 nasi koszykarze wzięli udział w eliminacjach wojewódzkich „Z SKS-u do AZS-u”. Chłopcy walczyli o awans do turnieju finałowego w Warszawie i powtórzenie sukcesu sprzed roku. W drodze do finału wygrali wszystkie mecze z: IV LO w Katowicach, II LO w Świętochłowicach, VIII LO w Katowicach.

W finale – niestety – za silna okazała się drużyna z ZSTI Gliwice, która wygrała turniej. My kończymy na drugim miejscu i z niecierpliwością czekamy na rozgrywki szkolne. Trzeba naprawdę pochwalić wszystkich zawodników za super postawę i zaangażowanie.

Dyplom

Foto Foto Foto Foto

Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych

4.10.2022 r. na Dolinie Trzech Stawów odbyły się Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych. Świetna rywalizacja, ambicje i II miejsce dla naszej szkoły.

Gratulacje dla reprezentacji chłopców.

Foto Foto Foto Foto

 

Od SKS-u do AZS-u 

W rozgrywkach od SKS-u do AZS-u reprezentacja Śl.TZN w piłce siatkowej chłopców zajęła III miejsce, w finale pokonując VI LO z Mysłowic i – niestety – ulegając ZSTI z Gliwic.

Gratulacje za piękna grę i godne reprezentowanie szkoły.

Foto Foto Foto

 

Mistrzostwa Katowic w lekkoatletyce

W dniu 26.09.2022r. reprezentacja dziewcząt i chłopców Śl.TZN wzięła udział w Mistrzostwach Katowic w lekkoatletyce. Sukcesów mamy dużo, nieskromnie mówiąc jak zawsze. W skład reprezentacji dziewcząt weszły: Paulina Malinowska, Maja Szczepańska, Emilia Kowandy, Wiktoria Hornik, Natalia Księżopolska i Zuzanna Księżowska. W skład reprezentacji chłopców weszli: Wiktor Cygan (1 miejsce 100 m), sztafeta 4x100m (1 miejsce), Szymon Mrozik (3 miejsce 1500m), Wojciech Daniłow (3 miejsce 100m), Bartosz Głowiński (4 miejsce 400m), Kamil Szandar, Michał Gaweł, Maciej Piechota, Paweł Gniełka, Paweł Grzywacz, Wojciech Daniłow, Krzysztof Krzeszowski, Dawid Biegański, Szymon Chomentowski, Szymon Adamaszek.

Gratulacje!

Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto

 

XX sezon Śląskiej Letniej Ligi Koszykówki

XX sezon Śląskiej Letniej Ligi Koszykówki zakończony!
W niedzielę 28 sierpnia 2022 odbył się finał XX edycji ŚLLK. W tym roku do rywalizacji przystąpiła reprezentacja Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych składająca się z uczniów, absolwentów oraz nauczycieli Śl.TZN.

Mecze odbywały się w okresie wakacyjnym na boiskach całego Śląska, a w sumie do rozgrywek zgłosiły się aż 24 zespoły! Nasza reprezentacja bardzo dobrze sobie poradziła. W swoim debiutanckim sezonie osiągnęliśmy bilans 4 wygranych i 6 porażek, co dało nam 4 miejsce w grupie i 12 miejsce ogólnie. Trzeba zaznaczyć, że chłopcy rywalizowali z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami (w składach zespołów byli gracze z 1 i 2 ligi PZKOSZ). Osiągnięty wynik cieszy więc jak najbardziej.

Więcej informacji o rozgrywkach, a także opisy meczów naszej drużyny można znaleźć na stronie organizatora: www.sllk.kurian.pl

Foto Foto Foto

stopka