WARSZTATY WYKŁADY PRELEKCJE

 WarsztatyINTERESUJĄCE SPOTKANIE w Śl.TZN

Dnia 21.02.2018r. gościliśmy w szkole przedstawicieli University of Bedfordshire z Wielkiej Brytanii.

Logo

Pan Steve Stephens, Wicedyrektor uczelni, oraz Pani Beata Michalska – osoba pośrednicząca w kontaktach między uczelniami brytyjskimi a szkołami w Polsce – spotkali się z uczniami klas 3d i 4d. Dwugodzinne spotkanie miało na celu zaprezentowanie wydziału technicznego Uniwersytetu Bedfordshire, a w szczególności kierunku Informatyki, Robotyki i Automatyki. Przedstawiono korzyści i warunki podjęcia studiów zagranicznych.

Spotkanie zorganizowała Pani Ewa Szynalska 

Dla zainteresowanych: WWW.studiawanglii.info/uniwersytety/bedfordshire

 

 WarsztatySPOTKANIA dla klas IV

 Na przełomie listopada i grudnia 2017 r. miały miejsce spotkania, dotyczące możliwości kształcenia na uczelni wojskowej.

Maturzyści zostali zapoznani z ofertami uczelni, przebiegiem nauki w szkole wojskowej oraz możliwościami dalszej służby w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Dla zainteresowanych: www.uczelnie-wojskowe.mon.gov.pl
Organizacja spotkań: Pani Wicedyrektor Danuta Kleinert

Spotkania dla klas IV Spotkania dla klas IV
Spotkania dla klas IV

 

 WarsztatyROBOTYKA – zajęcia warsztatowe

 

Kolejne warsztaty poświęcone robotyce już za nami. Tym razem uczestnicy zmagali się z zadaniem zbudowania
i zaprogramowania robota, który będzie samodzielnie odszukiwał kosz i trafiał do niego piłeczką.

Jak widać na zdjęciach, zadanie pochłonęło naszych uczniów bez reszty. 

Robotyka - zajęcia warsztatowe Robotyka - zajęcia warsztatowe Robotyka - zajęcia warsztatowe Robotyka - zajęcia warsztatowe
Robotyka - zajęcia warsztatowe Robotyka - zajęcia warsztatowe Robotyka - zajęcia warsztatowe Robotyka - zajęcia warsztatowe
Robotyka - zajęcia warsztatowe Robotyka - zajęcia warsztatowe Robotyka - zajęcia warsztatowe Robotyka - zajęcia warsztatowe

Przypomnijmy, że podczas warsztatów, odbywających się cyklicznie co kilka tygodni, uczestnicy pracują na specjalnych, zaawansowanych technologicznie zestawach Lego Mindstorms EV3.

 WarsztatyWarsztaty z łączenia technik światłowodowych

Miło nam poinformować, że w dniu 8.11.2017 roku w Śląskich Technicznych Zakładach Naukowych gościliśmy absolwentów ZS1 Piekary Śląskie Bartłomieja Cichockiego (absolwent technikum elektrycznego) oraz Piotra Piwowara (absolwent technikum elektronicznego), obecnie przedstawicieli firmy NOVABUD sp. z o.o., którzy zajmują się technikami światłowodowymi i świadczą swoje usługi w całej południowej Polsce.

Dzięki ich uprzejmości i stałemu kontaktowi z byłymi nauczycielami mieliśmy okazję doświadczyć relacji, gdy UCZEŃ  PRZEWYŻSZA SWOJEGO MISTRZA.

Podczas przeprowadzonych warsztatów informatycznych uczniowie klasy 3d mieli okazję zapoznać się z najnowszymi na współczesnym rynku technikami łączenia światłowodów, a także możliwościami ich testowania i wdrażania w codzienne życie. 

Bartek i  Piotr przywieźli do Śl.TZN sprzęt o wartości ponad kilkadziesiąt tys. PLN, by zapoznać z nowoczesnymi trendami rynku IT swoich młodszych kolegów.

Dziękujemy jeszcze raz Bartłomiejowi i Piotrowi za poświęcony czas i mamy nadzieję, że tego typu spotkania uda się powtórzyć w przyszłości. Dziękujemy również Panu Markowi Smyczkowi, inspiratorowi warsztatów.

Wszystkie zdjęcia z warsztatów znajdują się na naszym FANPAGEU oraz w szkolnej galerii, gdzie można już śledzić pełną relację
z przedsięwzięcia. ZAPRASZAMY!!!

Warsztaty z łączenia technik światłowodowych Warsztaty z łączenia technik światłowodowych Warsztaty z łączenia technik światłowodowych Warsztaty z łączenia technik światłowodowych
Warsztaty z łączenia technik światłowodowych Warsztaty z łączenia technik światłowodowych Warsztaty z łączenia technik światłowodowych
Warsztaty z łączenia technik światłowodowych Warsztaty z łączenia technik światłowodowych Warsztaty z łączenia technik światłowodowych

 

 Warsztaty„Handel ludźmi” – warsztaty profilaktyczne

W dniach 17.10.2017 r. i 23.10.2017 r. odbyły się w szkole warsztaty profilaktyczne dotyczące współczesnego handlu ludźmi i pracy przymusowej.

Warsztatami objęto 33 klasy, zajęcia miały charakter  interaktywnego wykładu. Zostały przeprowadzone przez trenerkę warsztatów profilaktycznych ze Stowarzyszenia Po MOC dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej  w Katowicach. 

Trenerka zwróciła uwagę młodzieży na problem handlu ludźmi, m.in. werbowanie dziewcząt i kobiet do prostytucji, jak również na ostatnio szeroko występujące zjawisko wzrostu liczby osób przymuszanych do pracy niewolniczej. Przestrzegała przed ofertami pracy poza granicami kraju umieszczanymi w Internecie. Zwróciła uwagę na konieczność sprawdzenia oferty i umowy o pracę. Przekazała informacje, które są przydatne młodemu człowiekowi  pragnącemu podjąć sezonową pracę za granicą.

Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży.

Organizatorzy: Panie psycholog Danuta Snarska i Tatiana Zych

Handel ludźmi - warsztaty Handel ludźmi - warsztaty Handel ludźmi - warsztaty Handel ludźmi - warsztaty
Handel ludźmi - warsztaty Handel ludźmi - warsztaty Handel ludźmi - warsztaty

 

Warsztaty „Papiery do kariery”

W dniu 23 października 2017 r. odbyły się warsztaty „Papiery do kariery”, zorganizowane w ramach współpracy z EURODESK – Pałac Młodzieży.

W zajęciach wzięła udział klasa 4c.

Organizator: Pani Anna Światłoń

EURODESK - warsztaty EURODESK - warsztaty EURODESK - warsztaty

 

 

Warsztaty

„Odpowiedzialność prawna nieletnich”

Dnia 19 października 2017 r. odbyły się w naszej szkole pogadanki dla uczniów klas pierwszych na temat „Odpowiedzialność prawna nieletnich”.

Spotkania z młodzieżą prowadziła mł. asp. Pani Paulina Pająk.

Serdecznie dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia, dzięki którym realizujemy na rzecz naszych uczniów działania wychowawczo – profilaktyczne.

Organizator: Panie psycholog Tatiana Zych i Danuta Snarska

POLICJA - warsztaty POLICJA - warsztaty POLICJA - warsztaty
POLICJA - warsztaty POLICJA - warsztaty

Sponsorzy 85-lecia

85-lecie sponsorzy