WYCIECZKI

Wrocław to piękne miasto...

mieliśmy okazję przekonać się na wycieczce, która odbyła się w dniach 12-13 października 2021.

Spacerowaliśmy po Starym Mieście, odwiedziliśmy serce Wrocławia – Rynek oraz Ostrów Tumski – najstarszą część dolnośląskiej stolicy.

Byliśmy w Muzeum Narodowym, płyneliśmy Odrą do ZOO, w którym obejrzeliśmy Afrykanarium.

W ramach integracji kulturowej odwiedziliśmy Dzielnicę Czterech Wyznań.

Podobało nam się tak bardzo, że planujemy już następną wycieczkę klasową.

Organizatorzy wycieczki dla klas 2BK i 3BK: Wychowawcy Panie Edyta Sawicka i Anna Światłoń,
opiekunowie: Panie Maria Kwiatoń-Pięta i Beata Górnik.

Foto Foto Foto Foto Foto Foto

 

Wycieczka klas 1AE,1CFN,1D 

W dniu 13 października 2021 roku odbyła się wycieczka turystyczno-krajoznawcza klas 1AE,1CNF oraz 1D do miejscowości Wilkowice Bystra. Wycieczka była niezwykłą formą relaksu, a przede wszystkim integracją dla klas pierwszych. Uczestnicy mieli okazję podziwiać uroki Beskidu Śląskiego oraz jego szczytu Czupel. Był także czas, by odpocząć w schronisku Magurka. Pomimo zmiennej pogody udało nam się dotrzeć na szczyt. 

Wszystkim uczestnikom wycieczki serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas.

Opiekunami grupy byli: Wychowawcy – Pani Magdalena Polak Opałka, Pani Marta Łyczba oraz Pani Marzena Pilch Opiekunowie: Pani Anna Lorenc, Pani Katarzyna Ostrowska i Pan Mirosław Stawowski. 

Foto Foto Foto Foto Foto

Brenna – wycieczka klas 4an, 4c i 4g

W dniach od 11 do 13 października 2021 roku odbyła się wycieczka turystyczno-krajoznawcza klas 4an, 4c oraz 4g do Brennej. Wycieczka była niezwykłą do relaksu, integracji oraz do podziwiania uroków Beskidu Śląskiego. W ramach wycieczki przeprowadzono wiele aktywności: piesze wycieczki krajoznawcze, ognisko, zawody sportowe, a nawet tańce.

Wszystkim uczestnikom wycieczki serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas.

Opiekunami grupy byli: wychowawcy – Pani Beata Dziedzic-Szymińska oraz Pan Adam Iwański oraz opiekunowie: Pani Linda Grabowska, Pani Iwona Stańko i Pan Daniel Sowa.

Foto Foto Foto Foto Foto

 

Wycieczka w Beskid Śląski klas 4d i 4fk

W dniach 29 września 2021 do 1 października 2021 odbyła się wycieczka turystyczno-krajoznawcza klas 4d oraz 4fk do Brennej. Pierwszego dnia cała grupa wyprawiła się na górę Błatnią. Następnego dnia głównym punktem programu była wędrówka na Przełęcz Karkoszczonka oraz krótki odpoczynek w „Chacie Wuja Toma”. Wieczorem kolację urozmaiciło pieczenie kiełbasek nad ogniskiem i wspólne śpiewanie. W ostatnim dniu pobytu najwytrwalsi wybrali się na Szlak Wspomnień.

Uczestnicy zakwaterowani byli w Ośrodku Wypoczynkowym „Pod Świerkami”, w którym oprócz możliwości noclegu można było skorzystać z basenu, siłowni czy pograć w bilard, tenisa stołowego lub w piłkę nożną.

Pobyt w Beskidzie Śląskim był okazją do relaksu i integracji, dostarczył wielu wrażeń wizualnych związanych z pięknem jesiennej przyrody oraz dreszczyku emocji związanego z pokonywaniem górskich szlaków.

Wszystkim opiekunom i uczestnikom wycieczki dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Foto Foto Foto Foto Foto Foto

Wychowawczynie: Ewa Kaczmarczyk i Anna Lorenc
Opiekunki: Angelika Felka i Justyna Mazurek

 

Wycieczka integracyjna klasy 3EF 

28 września 2021 roku odbyła się wycieczka integracyjna klasy 3EF. W ramach wycieczki uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się na spacer do Ogrodu Japońskiego, znajdującego się na terenie Parku Śląskiego. Kolejnym punktem wycieczki była kręgielnia „Renoma” w Siemianowicach Śląskich. W miłej atmosferze rywalizacji uczniowie mieli możliwość poznać się lepiej i spędzić ze sobą czas.

Opiekunami wycieczki byli: Pani Iwona Stańko i Pan Daniel Sowa

Foto  Foto Foto Foto Foto Foto Foto

 

Brenna 

W dniach 27 – 29.09.2021r. klasy 3bk oraz 3g pojechały na wycieczkę do Brennej. Celem wycieczki była reintegracja klas po długiej izolacji spowodowanej nauczaniem zdalnym. Pogoda ku wielkiemu zaskoczeniu dopisała i udało się w pełni zrealizować program wycieczki.

Oprócz wychowawców Pani Katarzyny Ostrowskiej i Pana Mirosława Stawowskiego opiekunami byli Pani Ewa Wandzioch i Pan Grzegorz Pinkowski. 

Foto Foto Foto Foto

 

I Metropolitalne Dni Energii 

Dnia 25 września 2021 roku, na Placu Sławika i Antalla, przed Spodkiem odbyły się I Metropolitalne Dni Energii. Impreza jest kontynuacją Dni Energii Miasta Katowice. Nowy większy format wydarzenia ma na celu promowanie ekologicznego stylu życia oraz promocję odnawialnych źródeł energii. Dla szkół ponadpodstawowych jest to z kolei niezwykła okazja do zaprezentowania oferty edukacyjnej oraz wypromowania zawodu technik mechatronik.

W evencie wzięli udział uczniowie klasy 4e oraz opiekunowie: Panie Magdalena Szwedor, Linda Grabowska i Pan Daniel Sowa.

Uczniom serdecznie dziękujemy za przygotowanie stanowiska i poświęcony czas.

Foto Foto Foto Foto

 

Wycieczka integracyjna do Energylandii

Dnia 24 września 2021 roku odbyła się wycieczka integracyjna klas 2AF, 2EI oraz 2G do rodzinnego parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Moc atrakcji, moc wrażeń i zastrzyk adrenaliny to tylko niektóre efekty towarzyszące naszym uczniom. Wycieczka była świetną okazją do relaksu, zabawy i lepszego poznania w grupie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wyśmienitą zabawę i miło spędzony czas.

Opiekunami grupy byli: wychowawcy – Jarosław Kiszka, Daniel Sowa, Karol Juraszczyk oraz opiekunowie – Linda Grabowska, Magdalena Polak-Opałka, Łukasz Pownug

Foto Foto Foto Foto Foto

 

Śląski Ogród Zoologiczny 

23 września 2021 klasa 2BK udała się do ZOO w ramach reintegracji i edukacji regionalnej. Organizatorką wyjścia była Wychowawczyni, Pani Edyta Sawicka.

 

Wykłady z informatyki i biorobotyki 

W dniu 6 września 2021 r. klasy informatyczne (2D, 2J, 2M, 3D, 3d, 4d) uczestniczyły w wykładach naukowych, które odbyły się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Z ramienia uczelni organizatorem zajęć była pani dr Joanna Foryś. Wykłady dotyczyły robotyki, pojazdów przyszłości, zalet nauki przedmiotów ścisłych. Wykładowcy podkreślali wagę współpracy, korelacji i wartości intelektualnej, jakie każdy młody człowiek wnosi w powodzenie przyszłych projektów w dziedzinie biorobotyki, programowania i budowy robotów.

Organizatorem wyjścia z ramienia szkoły była Pani Ewa Szynalska, opiekunami – Pani Justyna Mazurek i Pan Łukasz Pownug

Foto Foto Foto Foto

 

stopka