Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego

Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się w szkolnej auli 22 czerwca 2018:

Sowa

 

dla klas pierwszych oraz 2a, 2b, 2c, 2d - godz. 8:30
dla klas trzecich oraz 2e, 2fk, 2g, 2n - godz. 10:30

Przygotowana została pod kierunkiem Pani Aleksandry Kulik-Ciołki i Pana Łukasza Pownuga przez klasy 3a i 2d.

 

 

 

Akademię rozpoczęto dedykacją z wiersza Juliana Przybosia „Lipiec”: 

Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie,
drży powietrze po ich śmigłym zniku.
Wakacje, panie profesorze! Pora
trzepać wesoło słowa jak futra na wiosnę
oraz
czasowniki przez dni lata odmieniać!

Także o perspektywie wakacyjnego, bezpiecznego wypoczynku, ale i podsumowaniu mijającego roku szkolnego traktowało przemówienie Pani Dyrektor. Poznaliśmy nazwiska najlepszych uczniów oraz największe sukcesy, którymi możemy się szczycić.

Podczas drugiej tury uroczystości Najlepszemu Absolwentowi – Danielowi Chmielowi „Złotą Tarczę” Śl.TZN wręczył Pan Lech Banasik, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych. Zaproszeni goście: Pani Iwona Bil-Kaidasz i Pan Robert Lisik, przedstawiciele Przedsiębiorstwa el12, uhonorowali zwycięzców konkursu Akademia el12. Nagrodę główną w postaci ufundowanego stypendium otrzymał Aleksander Proboszcz z klasy 3i, nagrody rzeczowe – Jakub Korzeniewski (3g), Marek Rybarczyk (3a) oraz absolwent Jakub Wojciechowski.

Na forum społeczności szkolnej Dyrekcja i Wychowawcy wręczyli „Tarcze z Laurem”, świadectwa z wyróżnieniem i nagrody.

„Tarcze z Laurem” za szczególne osiągnięcia otrzymali: Łukasz Czapura, Wojciech Kołodziej, Emilia Kaczmarek, Sebastian Macioszek, Dominika Stryjewska z klasy 2c, Kinga Adamczyk i Kamil Gajczak z klasy 2d, Patryk Kloc i Michał Kurek z klasy 2e, Hubert Kulik (2g), Adrian Bożek, Piotr Kliś, Marek Rybarczyk (3a), Andrzej Kokoszka (3g) oraz Michał Olszyczka i Patryk Pyrcik z klasy 3n.

Świadectwa promocyjne z wyróżnieniem uzyskali: Wojciech Lisieński i Monika Zając (1c), Filip Cichosz, Michał Dolina, Maciej Jarnot, Adam Lisieński, Karol Trybek, Konrad Szczygieł i Tomasz Wilk z klasy 1d, Robert Dzwonek (1fk), Robert Siwitz, Gabriel Malanowski i Jakub Kaszowski ( klasa 1g), Adrianna Wierzbicka (2c), Radosław Tomzik (2e), Daniel Cogiel, Anna Grossy, Radosław Smolik z 2fk, Łukasz Grobelczyk (3b), Elżbieta Bielawa, Wiktoria Dymińska, Adam Pawleta z klasy 3c, Szymon Terczyński i Tadeusz Wachowski (3d), Jakub Dybowski, Michał Fajkis, Bartłomiej Grabania, Radosław Lender, Jakub Snarski, Wojciech Szymański, Mateusz Śliwka i Sebastian Wójcik z klasy 3g, Tomasz Dudzik, Marcin Jurecki, Aleksander Proboszcz (klasa 3i), Izabela Bogdańska i Maciej Żurawski z klasy 3n.

Nagrodzona została również liczna grupa uczniów – zwycięzców konkursów przedmiotowych, plastycznych, multimedialnych, technicznych, turystyczno-krajoznawczych oraz najlepsi czytelnicy.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego na ręce przewodniczących klas wręczyli nagrody za konkurs „Superklasa” dla: 3i, 2c i 3g, ufundowane – podobnie jak nagrody książkowe – przez Radę Rodziców.

Po uroczystości miały miejsce spotkania wychowawców z klasami i pożegnanie na czas wakacyjnego odpoczynku.    

Koniec Roku Szkolnego  Koniec Roku Szkolnego Koniec Roku Szkolnego
Zakończenie Roku Szkolnego  Zakończenie Roku Szkolnego  Zakończenie Roku Szkolnego  Zakończenie Roku Szkolnego  Zakończenie Roku Szkolnego  Zakończenie Roku Szkolnego  Zakończenie Roku Szkolnego

Podziękowania i życzenia

DyplomDyplom

 

Więcej zdjęć z Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018 w Galerii

stopka