ZAPROSZENIA

 • Kurs dla osób bez pracy 

Kurs

 • Mikro- i nanotechnologie w biofizyce 

Jako współtwórca nowego  kierunku mam przyjemność poinformować, że kierunek Mikro- i nanotechnologie w biofizyce został w br. zaakceptowany przez Senat  Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

roku akademickim 2019/2020 odbędzie się pierwszy nabór na ten kierunek na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH.

Państwa uczniowie wielokrotnie byli uczestnikami różnorodnych edukacyjnych i naukowych wydarzeń organizowanych na AGH, za co bardzo dziękujemy. Według naszego rozeznania mogliby być zainteresowani dalszym kształceniem na w/w kierunku. 

Adres, pod którym uczniowie mogą znaleźć więcej informacji na ten temat: https://www.facebook.com/BioMiNaAGH/

List z informacją o założeniach, którymi się kierowaliśmy przy tworzeniu nowego kierunku. Niestety, okres naboru przesunął się na rok 2019/2020.

Z poważaniem, Prof. dr hab. Květoslava Burda

Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica

al. Mickiewicza 30
30-059 Kraków
Tel.:+48 617 2991

 

 • WOLONTARIAT - Tour de Pologne 

Plakat

 • MUZEUM GÓRNOŚLĄSKIE w BYTOMIU ZAPRASZA 

WYSTAWA

Foto

WYSTAWA „REWIZJE 2. STRATEGIE OBRONNOŚCI”

FotoJuż w najbliższym tygodniu odbędzie się wernisaż. Wystawa „Strategie obronności” to druga odsłona cyklu „Rewizje”, czyli pokazów prac z kolekcji sztuki Muzeum Górnośląskiego po 1945 roku w autorskiej reinterpretacji współczesnych, zaproszonych przez kuratorkę, artystek i artystów. 
Tym razem z fragmentem historii zmierzy się bytomska artystka Dorota Hadrian. Prace artystki będzie można zobaczyć już za tydzień, podczas otwarcia wystawy „Rewizje 2. Strategie obronności”. Dorota Hadrian zreinterpretuje wystawę zwaną Arsenałem’55.Otwarcie wystawy: 13 czerwca 2019 (czwartek), godz. 17.00
Czas trwania:
13 czerwca – 8 września 2019
Miejsce: pl. J. III Sobieskiego 2 Bytom
Kuratorka: Urszula Mikoś
wstęp wolny

 Czytaj więcej.

 

 • PROJEKT "KUŹNIA KOMPETENCJI KLUCZOWYCH"

Plakat

Zobacz więcej informacji...

 

 

 • "Bardzo Młoda Kultura" - RIK Katowice 

„Bardzo Młoda Kultura” to wieloletni program wspierania edukacji kulturowej, ogólnopolskiej inicjatywy, prowadzonej przez Narodowe Centrum Kultury, której celem jest wzmacnianie roli edukacji kulturowej i zbliżanie sektora edukacji i kultury.

LogoRegionalny Instytut Kultury w Katowicach został po raz kolejny operatorem programu w województwie śląskim.

 

„Bardzo Młoda Kultura” obejmuje szereg działań, w tym m.in. dotacje na edukację, z których mogą skorzystać: nauczyciele, animatorzy, instytucje, organizacje i inne podmioty

zajmujące się edukacją kulturową.

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach przygotował dwie oferty dotacyjne – w zależności od możliwości, doświadczenia i potrzeb aplikujących:

 • DLA DUETÓW (NAUCZYCIEL i ANIMATOR)projekt, którego realizacja zostanie sfinansowana w ramach grantu, poprzedzony cyklem bezpłatnych warsztatów,
 • NA INICJATYWY wsparcie konkretnych pomysłów działań dla dzieci i młodzieży. Może je zgłosić każdy - osoby indywidualne, organizacje, instytucje, firmy. Dzięki dotacji można zrealizować najróżniejsze zadania: od spektaklu dla dzieci, przez scenariusze zajęć szkolnych czy wydanie publikacji, po spotkania, rezydencje, zajęcia czy warsztaty.

Konkursy dotacyjne ruszają 17 czerwca 2019
Wszystkie regulaminy i wnioski: strona www.rik.katowice.pl
Informacja

 

 • STYPENDIUM AKADEMICKIE

Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia już 8 lipca 2019 roku rozpocznie rekrutację do VIII Edycji stypendiów akademickich na rok 2019/2020.

Celem Fundacji jest zwiększanie szans edukacyjnych młodzieży z małych miejscowości, realizowane poprzez pomoc finansową, która niejednokrotnie jest jedyną szansą na podjęcie studiów wyższych w większych miastach.

Stypendia w wysokości 5000zł. przyznawane są na okres pierwszego roku studiów stacjonarnych na uczelniach akademickich.

Plakat

 

 • TECHNOLOGIE METALI – OFERTA EDUKACYJNA

Politechnika Śląska w Katowicach Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii zachęca absolwentów do podjęcia studiów inżynierskich (I stopnia) na kierunku TECHNOLOGIE METALI.

Technologie metali to jedyny tak wszechstronny kierunek inżynierski w regionie, który jednocześnie odpowiada na zapotrzebowanie rynku pracy. Ukończenie kierunku daje szerokie możliwość zatrudnienia m.in. w branży metalowej, motoryzacyjnej, transportowej, projektowej, budownictwie, ochronie środowiska i wielu innych. 

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.technologiemetali.polsl.pl, na której można znaleźć dodatkowe informacje.

Plakat Ulotka

 

 • KOLEGIUM PRACOWNIKÓW SŁUŻB SPOŁECZNYCH

plakat

Zobacz więcej...

 

 • PROGRAMY STYPENDIALNE DLA UCZNIÓW

Stypendium to często jedyna szansa dla młodych osób, aby rozwinąć skrzydła – rozwijać swoje pasje, uczestniczyć w programach edukacyjnych, a także zaspokoić podstawowe potrzeby.

Baner

Fundacja Dobra Sieć od ponad 9 lat podejmuje działania na rzecz podnoszenia świadomości o istnieniu zróżnicowanych programów stypendialnych, przyznawanych nie tylko w szkołach, lecz również przez organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego i firmy.
Dzięki serwisowi www.mojestypendium.pl informujemy o wszystkich polskich programach stypendialnych. Strona jest bazą aktualnych ofert stypendialnych (krajowych i zagranicznych), staży oraz konkursów edukacyjnych, skierowaną do uczniów, nauczycieli, rodziców, artystów i sportowców.

Czytaj szczegółowe informacje...

 

 • „W ciemności”

Plakat

Interaktywny spacer w całkowitych ciemnościach. 

Miejsce: budynek przy ul. Mikołowskiej 44 w Katowicach

Rezerwacje: tel. 797630631

Strona internetowa: http://waznemiejsce.pl

Koszt: 19,90 zł/osoba

 

Plakat Plakat

Więcej informacji

 

stopka