ZAPROSZENIA

 • Instytut Informatyki UŚ - Dni Otwarte

W dniach 1 i 2 marca 2018 w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Śląskiego odbędą się DNI OTWARTE

Zobacz HARMONOGRAM 

 

 • „Kilometry Dobra dla Aniołów”

Logo

W imieniu Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów" w  Katowicach zwracam się do Państwa z prośbą
o włączenie się i udział w ogólnopolskiej kampanii "Kilometry Dobra", w której mamy przyjemność brać udział.  Partnerem akcji jest Miasto Katowice. Honorowy Patronat nad kampanią objął Prezydent Miasta. 

Zaproszenie Zaproszenie

KILOMETRY DOBRA to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, w której co roku mogą wziąć udział organizacje
z całego świata. Dzięki kampanii w ciągu ostatnich czterech lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 3,2 mln zł na realizację 130 projektów. 5. edycja Kampanii rozpocznie się 1 marca i potrwa do 3 czerwca 2018 r. Towarzyszy jej próba pobicia rekordu Guinnessa
w ilości zebranych złotówek, które zostaną ułożone w ciągu - stąd właśnie nazwa akcji Kilometry Dobra.    

Jesteśmy przekonani, że udział w akcji może być świetną lekcją altruizmu i postaw obywatelskich, a młodzi ludzie będą mieli okazję pomocy swoim kolegom z biedniejszych rodzin.  Sposobów na zbiórkę funduszy jest wiele. Pieniądze mogą być zbierane podczas organizowanych przez Państwa placówki cyklicznych wydarzeń, charytatywnych koncertów, kiermaszów, zawodów sportowych czy spotkań
z rodzicami. Można także zorganizować wydarzenie dedykowane tylko tej kampanii. Interesującym pomysłem jest stworzenie punktu, gdzie chętni uczniowie, rodzice i nauczyciele będą wrzucać pieniądze do puszki lub przyklejać je do specjalnej taśmy. Poszczególne klasy mogą wziąć też udział w „rywalizacji” na najdłuższą złotówkową taśmę, a cała szkoła podjąć wyzwanie na przykład wyklejenia taśmy na długości najdłuższego korytarza (warto wiedzieć, że jeden metr to 44 zł). Udział w akcji może być także świetną okazją do zorganizowania lekcji/dnia na temat wolontariatu.  

Szkoły i przedszkola, które zdecydują się na udział w akcji, otrzymają od nas plakaty, puszki oraz specjalną taśmę do przylepiania złotówek.

Już teraz zapraszamy na katowicki finał kampanii, który odbędzie się 3 czerwca na Rynku podczas organizowanego przez Urząd Miasta Katowice Dnia Dziecka, gdzie będzie możliwość zaprezentowania efektów zbiórki.
Wspólnie zostańmy mistrzami świata w dobroci! 

Patronat honorowy
List Intencyjny UM Katowice
Zaproszenie

 

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

 

 • „Wszechnica Informatyki”

Instytut Informatyki Politechniki Śląskiej (http://iinf.polsl.pl) zaprasza uczniów szkół średnich oraz wszystkie osoby zainteresowane informatyką na cykl wykładów organizowanych w ramach „Wszechnicy Informatyki”.

Na kolejnym spotkaniu wykłady pt.: „Przemiana Raspberry Pi w router Wi-Fi” oraz „Deep Learning w praktyce” wygłoszą mgr inż. Patryk Jarnot oraz mgr inż. Krzysztof Kotowski.

Wykład pt. „Przemiana Raspberry Pi w router Wi-Fi” odbędzie się 22 lutego (czwartek) 2018 o godz. 10.00 11.30 na Wydziale Automatyki Elektroniki i Informatyki w Gliwicach przy ulicy Akademickiej 16 w auli F (II piętro, na prawo od schodów głównych).

Wykład pt. „Deep Learning w praktyce” odbędzie się 26 lutego (poniedziałek) 2018 o godz. 10.00 11.30 na Wydziale Automatyki Elektroniki i Informatyki w Gliwicach przy ulicy Akademickiej 16 w auli F (II piętro, na prawo od schodów głównych).

Bardzo prosimy o potwierdzenie przybycia. W zgłoszeniu prosimy podać termin oraz nazwę szkoły wraz z szacunkową liczbą osób. Liczba miejsc ograniczona.

 Wszelkie informacje można uzyskać pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy

Z poważaniem
Zespół Wszechnicy Informatyki

 

 • WARSZTATY PROGRAMOWANIA 

KATOWICE: 17 – 18 luty 2018

Informacja 

 

 • TYDZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO 19 II – 23 II 2018 

Od 19 do 23 lutego 2018 r. zapraszamy do udziału w kolejnej edycji wykładów i warsztatów odbywających się w ramach Tygodnia Języka Ojczystego.

CINiBA już po raz czwarty współpracuje z Katowickim Oddziałem Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego, Wydziałem Filologicznym UŚ oraz Stowarzyszeniem „Via Linguae” przy organizacji tego przedsięwzięcia.

logo

W tym roku tematem przewodnim wszystkich spotkań są związki frazeologiczne.

Projekt jest adresowany zarówno do uczniów szkół średnich, jak i wszystkich miłośników polszczyzny. Poznamy m.in. nasze kulturowe DNA, analizując biblizmy i mitologizmy w języku, a także sprawdzimy, jaka droga wiedzie od kociej muzyki do koncertowego oszczędzania.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Miejsce: Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach, ul. Bankowa 11A

Zgłoszenie udziału w wykładach, warsztatach i grze: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja: www.ciniba.edu.pl; tel. 512 120 774

Plakat

 

 • Zaproszenie do zbiórki charytatywnej na ofiary głodu w Jemenie 

Jemen

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli Państwa szkoły do wzięcia udziału w organizowanej przez Koło Naukowe Arabistów Uniwersytetu Śląskiego Al-Asabiya zbiórce charytatywnej na rzecz ofiar głodu w Jemenie.
W programie zbiórki znajduje się kiermasz domowych wypieków i różnych dań i napojów kuchni bliskowschodniej, kiermasz książek i różności, malowanie henną, kaligrafia arabska, wykłady tematyczne i inne atrakcje.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu, ponieważ wierzymy, że może ono w atrakcyjny dla uczniów sposób pomóc w realizacji celów szkoły. Mamy nadzieję, że przyczyni się ono do rozwijania:
-wrażliwości uczniów na potrzeby osób dotkniętych nieszczęściem wojny,
-otwartości na różne kultury,
-ciekawości świata i wiedzy ogólnej.

Zbiórka odbędzie się 7 marca w budynku Wydziału Filologicznego UŚ w Sosnowcu przy ulicy Grota-Roweckiego 5, początek o godzinie 9:00.

Jeżeli chcieliby Państwo uczestniczyć w zbiórce, uprzejmie prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Podamy Państwu dokładny program oraz pomożemy zaplanować wizytę.

Zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji o wydarzeniu pod poniższym adresem.
https://www.facebook.com/events/2004068163251602/

Nicoletta Czapla
Koło Naukowe Arabistów UŚ Al-Asabiya

 

 • Warsztaty Technologiczne Abplanalp 20.02.2018.  

Praktyczne porady dla operatorów i programistów obrabiarek CNC na przykładzie obrabiarek Haas oraz oprogramowania ESPRIT CAM

 

 • Prezentacje obrabiarek Haas

Haas VF-4SS – pokaz wysokowydajnej obróbki stali z wykorzystaniem głowic Kyocera serii MFH, obróbka stali C45 i 0H18N9

Haas ST-10 – prezentacja podstawowych operacji tokarskich; pokaz wykonania trzpienia w materiale stal C45; zastosowanie wyciągacza pręta do zwiększenia wydajności maszyny. 

 • Oprogramowanie CAD/CAM

Prezentacja programowania z wykorzystaniem modułów tokarskich i frezarskich programu Espirt CAM; bezpłatne porady i konsultacje 

 • Narzędzia

W pokazach dynamicznych oraz na ekspozycji statycznej zademonstrujemy narzędzia KYOCERA, VAN HOORN, GROTH, GERARDI, HAIMER oraz produkty z katalogu SARTORIUS

 • Chłodziwo BLASER

Wpływ chłodziwa na obróbkę; dobór chłodziwa, kontrola i pielęgnacja; prawidłowa wymiana chłodziwa

Pokazy prowadzone są na chłodziwie BLASER B-Cool 655.
Obróbki powstają z użyciem programu ESPRIT CAM.

www.abplanalp.pl/warsztaty
Zarejestruj się bezpłatnie >

 

Poradnia

 

 • Ciekawe lekcje - WSZOP

Ciekawe lekcje - WSZOP

Zobacz więcej informacji...

 • SŁODKIE WARSZTATY w Fabryce Charliego

Piernikowe warsztaty czy produkcja czekoladowych pralin?

Fabryka Charliego z Krakowa ma zaszczyt zaprosić dzieci i młodzież do przesłodkiej zabawy!

Słodkie warsztaty Słodkie warsztaty

Zapraszamy na naszą stronę internetową:
fabrykacharliego.pl

Pozdrawia,Alina Szczurek
Fabryka Charliego
661648753

 

 • WYKŁADY MISTRZOWSKIE UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO

Wykłady Mistrzowskie Uniwersytetu Śląskiego 

Zapraszamy uczniów i nauczycieli do uczestnictwa w Otwartych Wykładach Mistrzowskich Uniwersytetu Śląskiegow czwartki, od 9 listopada,
w godz. 12:30 – 17:30

Wykłady mistrzowskie to dwanaście cykli spotkań, podczas których wybitni naukowcy
z dwunastu wydziałów Uniwersytetu Śląskiego przedstawią zagadnienia naukowe dotyczące każdego z nas.
Wykłady poprowadzą: prof. zw. dr hab. Bogdan Dembiński (filozof), prof. zw. dr hab. Marian Paluch (fizyk), prof. zw. dr hab. Jacek Jania (glacjolog), prof. zw. dr hab. Tadeusz Sławek (literaturoznawca i filozof), ks. dr Grzegorz Strzelczyk (teolog), dr hab. Krzysztof Maliszewski (pedagog), dr hab. Małgorzata Kaniowska (dyrygent), dr hab. Edyta Sierka (biolog), dr hab. Magdalena Habdas (prawnik), dr hab. Dagmara Drzazga (dziennikarka, reżyser), dr inż. Roman Simiński (informatyk, programista), dr Grzegorz Odoj (antropolog).

Wykłady będą się odbywać w każdy czwartek, w auli im. Kazimierza Lepszego, w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, I piętro), w godzinach od 12:30 do 17:30. Co tydzień prowadzone będą trzy wykłady z trzech różnych dziedzin nauki.

Pierwszy cykl rozpocznie się 9 listopada 2017 r. od spotkania z filozofią, teologią, fizyką i chemią materiałów.

Szczegółowy harmonogram, tematy wykładów oraz formularze rejestracyjne dostępne na: www.mistrzowskie.us.edu.pl

Łączę wyrazy szacunku, prof. dr hab. Ryszard Koziołek prorektor ds. kształcenia i studentów

Harmonogram wykładów...

 

Sponsorzy 85-lecia

85-lecie sponsorzy