ZAPROSZENIA

 • Wykład otwarty - 11.02.2020r 

W ramach cyklu wykładów popularno-naukowych w tradycji "Drzwi otwarte - otwarty świat" prowadzonych  na Wydziale  Inżynierii  Materiałowej  i  Metalurgii  Politechniki  Śląskiej w  Katowicach,  ul. Krasińskiego 8  zapraszamy jak zwykle w drugi wtorek miesiąca, dnia 11. lutego 2020 r. o godzinie 17.30 na wykład:

Energetyka jądrowa - przyszłość, czy zagłada naszej Planety?

Naszym gościem będzie

Prof. dr hab. Wiktor Zipper
Zakład Fizyki Jądrowej i Jej Zastosowań, Instytut Fizyki, Uniwersytet Śląski

Wzrost liczby ludności oraz coraz szybszy rozwój gospodarczy Świata powoduje, że zapotrzebowanie na energię elektryczną szybko wzrasta. Wykorzystanie paliw kopalnianych wprowadza zanieczyszczenia do atmosfery, szkodzi naszemu zdrowiu i przyczynia się do efektu cieplarnianego. Wydaje się, że tzw. odnawialne źródła energii nie zaspokoją w pełni naszego zapotrzebowania na energię elektryczną. Alternatywą, mimo pojawiających się obaw, może być rozwój energetyki jądrowej opartej na reaktorach rozszczepialnych, a także w niedalekiej przyszłości wykorzystującej fuzję lekkich jąder w energetycznych instalacjach termojądrowych. Będzie to energia tania, bezpieczna, przyjazna środowisku oraz praktycznie o niewyczerpalnych zasobach paliwowych.

Zapraszamy wszystkie osoby ciekawe świata!

 

 • IV Międzynarodowa Konferencja Edukacyjna Project 2020 

Zaproszenie na IV Międzynarodową Konferencję Edukacyjną, która odbędzie się 14-15.02.2020 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 

14.02.2020 zapraszamy grupę uczniów z Państwa szkoły, którzy zainteresowani są edukacją międzynarodową i myślą o wyjeździe na kurs językowy bądź dołączeniu do szkoły całorocznej za granicą. Podczas Konferencji przedstawiciele szkół zagranicznych będą prowadzić prezentacje i warsztaty dla uczniów polskich szkół. Proszę o wypełnienie formularza rejestracyjnego

a następnie prześlę listę uczniów do wypełnienia. 

15.02.2020 zapraszamy nauczycieli! Przedstawiciel szkoły Kingswood przeprowadzi darmowe szkolenie dla nauczycieli, w którym udział mogą wziąć nie tylko językowcy, ale wszyscy zainteresowani. Każdy z uczestników dostanie certyfikat wzięcia udziału w kursie. Listę chętnych nauczycieli proszę przesłać do mnie mailem. W trakcie szkolenia rozdamy nagrodę- darmowy tygodniowy kurs angielskiego z zakwaterowaniem w jednej z najlepszych szkół językowych w Wielkiej Brytanii.

Poszukujemy także wolontariuszy, którzy wesprą nas w sprawach organizacyjnych oraz będą towarzyszyć zagranicznym edukatorom. Wymaganiem są umiejętności organizacyjne oraz bardzo dobra znajomość języka. Jeśli mają Państwo uczniów, którzy sprawdzili by się w tej funkcji, proszę przesłać im nasz link zgłoszeniowy 

Każdy z wolontariuszy dostanie certyfikat, który ceniony jest podczas aplikacji na studia. 

W załączniku oficjalne zaproszenie oraz plan Konferencji

Zobacz: zaproszenieplan konferencji

 • Marsz Katyński 

Pomnik

Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach 80 rocznicy Zbrodni Katyńskiej pod hasłem "MARSZ KATYŃSKI"

Upamiętnienie rocznicy i oddanie hołdu ofiarom będzie miało miejsce 24 kwietnia 2020 roku.

W załączeniu program ramowy Marszu

Zachęcamy do uczestnictwa poczty sztandarowe oraz całą społeczność uczniowską wraz z Gronem Pedagogicznym

 

 • Kino z Bankową 

Zapraszamy na kolejną edycję spotkań "Kino z Bankową"!

Podczas spotkania odbędzie się:

·  prelekcja eksperta i wykładowcy Wyższej Szkoły Bankowej, która wprowadzi do problematyki prezentowanego filmu
·  pokaz filmu

Najbliższe proponowane terminy: 6.02 oraz 12.02 (godziny 10:00 i 11:00)


Filmy do wyboru:

“Powrót Bena”
Prelekcja: Powtarzający się konflikt pokoleń, uzależnienia, relacje dorastających dzieci z rodzicami

"Mój piękny syn"
Prelekcja: Jak radzić sobie z przeciwnościami, stresem i problemami, aby nie popaść w uzależnienie

Spotkanie jest bezpłatne, a organizatorem jest Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Katowicach.

Prelegenci: Kamil Zieliński - psycholog, trener biznesu, wykładowca i ekspert Wyższej Szkoły Bankowej
Marzena Jankowska - trener biznesu, psycholog, coach, wykładowca i ekspert Wyższej Szkoły Bankowej

Logo

 

 • Arduino & Raspberry Pi Day 2020 

14.03.2020., już po raz trzeci, będzie odbywało się wydarzenie Arduino & Raspberry Pi Day w Katowicach. 

Z edycji na edycję impreza rośnie, jak było ostatnio można zobaczyć w relacji http://www.inzynierdomu.pl/arduino-raspberry-pi-day-2019-katowice/.

Wydarzenie ma charakter edukacyjny i działa non-profit. Chcemy przekonywać odwiedzających do programowania i elektroniki. Pokazywać, że to może być fajna zabawa. Celem jest także spotkanie osób już znających się na tym temacie i chcących pokazać swoje projekty oraz wiedzę.

Podczas wydarzenia odbywają się dwa konkursy, na projekty Arduino i osobno na projekty z Raspberry Pi. Uczestnicy je uprzednio zgłaszają, a następnie pojawiają się z nimi na wydarzeniu, w zeszłym roku było to prawie 20 projektów. Dla najlepszych projektów oczywiście są przewidziane atrakcyjne nagrody.

Może być to ciekawa informacja dla uczniów klas o profilach elektronicznych.

Obecne wydarzenie także ma już swoją stronę: http://www.inzynierdomu.pl/arduino-raspberry-pi-day-2020/
oraz wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/481999325776841/

 

 • "UNIWERSYTET NAJLEPSZYCH" 

Informacja

 • Matura 2020 - materiały informacyjne 

Redakcja serwisu www.otouczelnie.pl przygotowała w formie poradnika najważniejsze informacje dotyczące Matury 2020 oraz zasad rekrutacji na studia 2020/2021.

LINK do artykułu: https://www.otouczelnie.pl/artykul/4578/Matura-2020-i-wszystko-co-trzeba-o-niej-wiedziec

 

 • Jak Sztuczna Inteligencja zmieni rynek pracy? 

Plakat Plakat Plakat

 • CIEKAWE LEKCJE - WSZOP 

Jak co roku WSZOP organizuje ciekawe lekcje.

Propozycje

 

 • Projekt AIESEC Katowice 

Organizacja pozarządowej AIESEC Katowice zaprasza do współpracy w projekcie

Plakat

Więcej informacji na www.aiesec.pl/organizacje-i-szkoly/

 

 • Młodzieżowa Akademia Rozwoju  

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie od ponad dwóch dziesięcioleci aktywnie uczestniczy w rozwoju społeczności lokalnych i regionalnych województwa śląskiego przede wszystkim poprzez działalność edukacyjną i projektową. Mury naszej szkoły opuściło już kilka tysięcy absolwentów, którzy aktualnie zajmują odpowiedzialne stanowiska w firmach krajowych i międzynarodowych, organizacjach publicznych i pozarządowych, rozwijają swoje własne przedsięwzięcia lub realizują karierę naukową. Od początków swojego istnienia zajmujemy się w sposób szczególny promowaniem i rozwijaniem postaw przedsiębiorczych.

Z myślą o młodzieży, Uczelnia przygotowała i realizuje projekt pn. „Młodzieżowa Akademia Rozwoju” dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnikami projektu mogą być uczniowie powyżej 15 roku życia, dla których zaplanowane są kursy edukacyjne, forum aktywności społeczno-gospodarczej i gry rozwojowe.

Pragniemy zachęcić do udziału w bezpłatnych 10 godzinnych kursach z wybranych tematów:


Plakat

Proponujemy wybór jednego lub kilku kursów dla różnych grup osób, w zależności od zainteresowania Uczniów.

INFORMACJE: pod numerami telefonów 32 349 48 21, 698 940 780 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie projektu www.mar.gwsp.edu.pl.

Regulamin, oświadczenieformularz

 

 • Lekcje muzealne - geografia  

Zaproszenie

 

 • PBW – OFERA ZAJĘĆ 2019/2020 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach oferuje prowadzenie bezpłatnych zajęć w bibliotece

dla młodzieży
dla nauczycieli, pedagogów, wychowawców, rodziców

Nauczyciele bibliotekarze Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach pozostają również otwarci na wszelkie inne formy współpracy. Istnieje możliwość zorganizowania zajęć zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem.

 

 • Oferta GWSH 

Logo

W ramach akcji „Wybieram świadomie” Główna Wyższa Szkoła Handlowa proponuje prowadzenie zajęć dla uczniów w roku szkolnym 2019/2020 na temat przygotowania do wyboru kierunku studiów oraz przyszłej ścieżki zawodowej, budowania kompetencji interpersonalnych i społecznych.

Kontaktu pod numerem telefonu (032) 35 70 553 lub na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tematy wykładów

 

 • WOLONTARIAT - zaproszenie 

logoArchidiecezjalny Dom Hospicyjny w Katowicach zaprasza do współpracy  w zakresie wolontariatu

Zaproszenie

 

 

 • "Bardzo Młoda Kultura" - RIK Katowice 

„Bardzo Młoda Kultura” to wieloletni program wspierania edukacji kulturowej, ogólnopolskiej inicjatywy, prowadzonej przez Narodowe Centrum Kultury, której celem jest wzmacnianie roli edukacji kulturowej i zbliżanie sektora edukacji i kultury.

LogoRegionalny Instytut Kultury w Katowicach został po raz kolejny operatorem programu w województwie śląskim.

 

„Bardzo Młoda Kultura” obejmuje szereg działań, w tym m.in. dotacje na edukację, z których mogą skorzystać: nauczyciele, animatorzy, instytucje, organizacje i inne podmioty

zajmujące się edukacją kulturową.

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach przygotował dwie oferty dotacyjne – w zależności od możliwości, doświadczenia i potrzeb aplikujących:

 • DLA DUETÓW (NAUCZYCIEL i ANIMATOR)projekt, którego realizacja zostanie sfinansowana w ramach grantu, poprzedzony cyklem bezpłatnych warsztatów,
 • NA INICJATYWY wsparcie konkretnych pomysłów działań dla dzieci i młodzieży. Może je zgłosić każdy - osoby indywidualne, organizacje, instytucje, firmy. Dzięki dotacji można zrealizować najróżniejsze zadania: od spektaklu dla dzieci, przez scenariusze zajęć szkolnych czy wydanie publikacji, po spotkania, rezydencje, zajęcia czy warsztaty.

Konkursy dotacyjne ruszają 17 czerwca 2019
Wszystkie regulaminy i wnioski: strona www.rik.katowice.pl
Informacja

 

 

 • „W ciemności”

Plakat

Interaktywny spacer w całkowitych ciemnościach. 

Miejsce: budynek przy ul. Mikołowskiej 44 w Katowicach

Rezerwacje: tel. 797630631

Strona internetowa: http://waznemiejsce.pl

Koszt: 19,90 zł/osoba

 

Plakat Plakat

Więcej informacji

 

stopka