ZAPROSZENIA

 • Był węgiel, dziś są turyści

Historia na turystycznym szlaku

Kolej żelazna narodziła się w XIX wieku. To właśnie wtedy, chcąc się rozwijać kopalnie, huty i inne zakłady przemysłowe na Dolnym Śląsku pilnie potrzebowały nowego sprawnego środka transportu. Wobec stale zwiększającej się produkcji konne zaprzęgi nie były już w stanie podołać nowym wyzwaniom i nowej roli. Kolej żelazna połączyła ze sobą i światem dolnośląskie miasta i miasteczka, jeszcze na długo przed pojawieniem się pierwszych samochodów.

Dzisiaj to właśnie transport kołowy wiedzie prym w przewozie towarów, natomiast kolej żelazna, obok przewozów towarowych, znalazła dziś jeszcze jedno zastosowanie i odkryła nową rolę, tę związaną z turystyką kolejową.

Turystyka kolejowa narodziła się już w 1841 roku, kiedy to Thomas Cook, babtysta i stolarz w jednej osobie organizował przejazdy pociągami dla alkoholików na trasie pomiędzy Leicester a Lougborough w Wielkiej Brytanii aby w ten sposób odciągnąć uzależnionych od kieliszka i nałogu i pokazać im piękno rodzinnego kraju.

Współcześnie zarządcy wielu linii kolejowych, współpracując z wybranymi biurami podróży, organizują wycieczki dla większych grup turystów. W Szwajcarii, Niemczech, Austrii, a nawet na Węgrzech kolej staje się produktem turystycznym.

Sama podróż komfortowym pociągiem z przestronnymi oknami, wyposażonym niekiedy w wagon restauracyjny z narodową kuchnią, jest jedną z największych atrakcji. Najbardziej znane są szwajcarskie pociągi turystyczne, których trasy uznano za najpiękniejsze w Europie. Niektóre biura podróży organizują również kilkudniowe wycieczki kolejowe, w taki sposób, aby turyści mogli odwiedzić kilka krajów.

Wyjątkowy jak Dolny Śląsk

Choć wiele dawnych tras kolejowych niestety wciąż jeszcze jest zamkniętych dla podróżnych to w ostatnich latach daje się zauważyć wzmożone zainteresowanie koleją i turystyką kolejową. Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej regularnie, co najmniej raz
w miesiącu, a w sezonie turystycznym co tydzień organizuje przejazdy zabytkowymi historycznymi pociągami po historycznych trasach Dolnego Śląska.

Miejsc godnych zobaczenia jest w naszym regionie bardzo dużo, a w dodatku do większości z nich można przecież było kiedyś dostać się koleją. To właśnie Dolny Śląsk posiada niezwykle różnorodne i malownicze trasy kolejowe, a przy tym znakomicie rozwiniętą infrastrukturę kolejową. Niektóre z nich- tak jak linia 286 ( Kłodzko - Wałbrzych), 285 ( Wrocław- Jedlina Zdrój) 283 ( Jelenia Góra - Lwówek Śląski) uważane za prawdziwe cuda sztuki inżynierskiej. Linie te biegną przez tereny szczególnie atrakcyjne krajobrazowo i często same w sobie stanowią atrakcję turystyczną. Wiele linii jest bogatych w historię i wartości architektoniczne oraz przebiega przez liczne mosty, wiadukty
i tunele, które same w sobie mogą okazać się dodatkowym atutem podróży.

Ochrona tego dziedzictwa jest nie tylko naszym obowiązkiem, ale też przywilejem.

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej – jedyna na terenie Śląska placówka muzealna podejmująca planową ochronę dziedzictwa kolejowego w latach 2014-2016 wyremontowała zabytkowy skład i rozpoczęła od 3 lat organizację Muzealnych Pociągów Specjalnych po najpiękniejszych trasach Dolnego Śląska.

Pociągi prowadzone są przez zabytkową polską lokomotywę parową TKt48-18 z 1951 r. Podróżni mają okazję odbyć podróż w historycznych wagonach z lat 1928-1930, wyprodukowanych w renomowanej wrocławskiej wytwórni Linke Hofmann Werke.

Autor tekstu Michał Wychodil

Już w najbliższą sobotę 7 kwietnia 2018 serdecznie zapraszamy do udziału w przejeździe Muzealnego Pociągu Specjalnego TKACZ relacji Jaworzyna Śl. – Kamienna Góra – Jaworzyna Śl. Przejazdu o tyle wyjątkowego, że po nieuczęszczanej linii kolejowej 298… Po drodze nasz muzealny skład odwiedzi m.in. Wałbrzych, Boguszów Gorce i Sędzisław.

Szczegóły na stronie: http://muzeumtechniki.pl/muzealny-pociag-specjalny-tkacz-jaworzyna-sl-kamienna-gora-jaworzyna-sl/

W związku z wizytą w Kamiennej Górze naszego Muzealnego Pociągu Specjalnego TKACZ w dn. 7.04.2018 r. wszystkich mieszkańców Kamiennej Góry, Sędzisławia i okolic – zapraszamy do przejazdów muzealnym składem na krótkich trasach z Kamiennej do Sędzisławia.

Szczegóły na stronie: http://muzeumtechniki.pl/pociagi-krosno-len-i-bolko-sedzislaw-i-kamienna-gora/

Wielkimi krokami zbliża się też jedno z najważniejszych wydarzeń w sercu i życiu każdego miłośnika dawnej techniki – bo nie tylko parowozów – wolsztyńska Parada Parowozów. Tradycją jest już udział Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w tym wyjątkowym wydarzeniu
z lokomotywą parową TKt48-18. Od 4 lat parowóz ów prowadzi do Wolsztyna Muzealny Pociąg Specjalny PIAST ŚLĄSKI.

Szczegóły na stronie: http://muzeumtechniki.pl/piast-slaski-po-raz-czwarty-parowozem-na-parade-parowozow/

A już podczas Majówki t.j. od 28 kwietnia do 6 maja tradycyjnie - już od 2014 roku Muzeum Kolejnictwa na Śląsku organizuje Diesel Fest – Festiwal Lokomotyw Spalinowych. Celem wydarzenia jest przybliżenie odwiedzającym w tych dniach Muzeum, lokomotyw spalinowych, pokazanie ich wpływu i znaczenia dla historii i rozwoju kolejnictwa.

Szczegóły na stronie: http://muzeumtechniki.pl/diesel-fest/

Serdecznie zapraszamy !

 

 • Wielka Zbiórka Książek 2018

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji Wielkiej Zbiórki Książek.
Zebrane książki trafią do utworzonych przez nas bibliotek dla małych i dużych pacjentów.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 23.04 - 20.05 w siedmiu miastach: Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu,Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu.

Zbieramy książki dla MAŁYCH i DUŻYCH Pacjentów! (książki w dobrym stanie  dla dzieci i młodzieży oraz “czytadła” dla dorosłych.)

Jak do nas dołączyć

 1. Wypełnij formularz: https://docs.google.com/a/zaczytani.org/forms/d/1TjTBxiBAI3wYZogHbv2Ft8jeoB_ToWOAp9W6V3bPc7M/viewform

Jeśli Państwo już do nas dołączyli poprzez wypełnienie ankiety to prosimy o zapoznanie się z instrukcją:

2. Stwórz miejsce na zbiórkę książek ( np. ustaw karton, wydrukuj plakat)

 1. Pobierz materiały promujące Wielką Zbiórkę Książek 2015  dostępne po 15 kwietnia na  stronie www.zaczytani.org  w zakładce MEDIA i oznacz  swoje miejsce zbiórki
 2. Umieść informacje o akcji na swojej stronie internetowej i na FB
 3. Stwórz z dziećmi laurki dla małych Pacjentów, przyślij  nam zdjęcia
 4. Książki  powinny być w idealnym stanie, przeznaczone dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych (0-100 lat), wydane po 2000 roku.
 5. Książki należy posortować, spakować w kartony, okleić.
 6. Przesłać informacje o ilości zebranych książek wraz  fotorelacją na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 7. Zebrane książki zebrane należy dostarczyć do MAGAZYNU, który udostępnimy w 5  zaczytanych miastach. Adres magazynów zostanie udostępniony na naszej stronie do 15.05.2018 r.

 

Katarzyna Nawrocka

tel.: +48 790 791 020
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook.com/zaczytani.org

 

 

 • DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ – 19 IV 2018

Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej

 W tym roku w ramach ogólnego Dnia Otwartego odbędzie się również Dzień Otwarty dla Dziewczyn, który jest akcją ogólnopolską organizowaną wspólnie z Fundacją Edukacyjną Perspektywy w ramach akcji Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! 

Dziewczyny będą mogły oprócz uczestnictwa w ciekawych pokazach i spotkaniach ze studentami oraz wykładowcami Politechniki Śląskiej wziąć udział w Biegu w Kasku.

Oto szczegółowy program wydarzenia:
http://www.dziewczynynapolitechniki.pl/uczelnie/politechnika-slaska

Na Bieg w Kasku obowiązuje rejestracja online:
http://www.dziewczynynapolitechniki.pl/rejestracja/dla-dziewczyn#university=10  

Link do wydarzenia na facebooku:
https://www.facebook.com/events/569220423454206/
https://www.facebook.com/events/569220423454206/permalink/570476206661961/

 

 

 • XIV Śląski Studencki Festiwal Nauki

Festiwal NaukiW imieniu Porozumienia Samorządów Studenckich Śląska serdecznie zapraszamy uczniów Państwa szkoły do wzięcia udziału w XIV Śląskim Studenckim Festiwalu Nauki będącej największą imprezą kulturalno-naukową na Śląsku. 

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 24 – 26 kwietnia br. 

Podobnie jak w latach ubiegłych naszym celem jest przybliżenie możliwości edukacyjnych na śląskich uczelniach oraz rozwijanie pasji i poszerzanie naukowych horyzontów wśród młodych ludzi. Szczególnie gorąco zapraszamy Państwa uczniów do wzięcia udziału w Jarmarku Wiedzy, który odbędzie się 26 kwietnia na katowickim rynku. Już od godziny 11.00 koła naukowe i organizacje studenckie rozłożą swoje „miasteczko namiotowe”, w którym pokażą naukę od najbardziej efektownej strony. 

Uczniowie będą mieli także okazję podziwiać i uczestniczyć w pokazach laboratoryjnych i eksperymentach na świeżym powietrzu . Jarmark Wiedzy zakończy się (od godziny 18.00) wydarzeniem „Open Stage ”, czyli największym pokazem talentów na Śląsku.

Serdecznie zapraszamy na naszą stronę internetową:http://www.studenckifestiwalnauki.us.edu.pl/ 
gdzie stopniowo zamieszczamy niezbędne informacje.
 
 • Staże Badawczo-Rozwojowe E(x)plory 2018

Staże Badawczo-rozwojowe

Szanowni Państwo,

Z ogromną przyjemnością zapraszamy uczniów Państwa szkoły do udziału w Stażach Badawczo-Rozwojowych E(x)plory 2018. Jest to niepowtarzalna okazja, aby korzystając z profesjonalnego zaplecza laboratoryjnego oraz wsparcia merytorycznego specjalistówprzygotować własny projekt badawczy i zgłosić go do Konkursu Naukowego E(x)plory. Staże odbywają się w okresie wakacyjnym na uczelniach wyższych, w instytutach naukowo-badawczych oraz innowacyjnych przedsiębiorstwach.

Uczniowie zainteresowani zgłoszeniem powinni wypełnić załączoną ankietę i odesłać ją na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., nazywając plik swoim nazwiskiem i imieniem. Ankieta zgłoszeniowa jest dostępna do pobrania również na naszej stronie www.explory.pl w zakładce Staże Badawczo-Rozwojowe E(x)plory. Zgłoszenia osób zainteresowanych stażem przyjmowane są do 30 kwietnia 2018 r..

Wyniki rekrutacji zostaną przesłane mailowo 30 maja 2018 roku. Tego samego dnia na stronie www.explory.pl zostanie opublikowana ostateczna lista osób zakwalifikowanych do Staży Badawczo-Rozwojowych E(x)plory 2018. Regulamin oraz informacje szczegółowe na temat staży dostępne są na stronie internetowej www.explory.pl.

Wszelkie dodatkowe zapytania prosimy kierować na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Z poważaniem,
Zespół Fundacji Zaawansowanych Technologii

 • „TALENTY INŻYNIERSKIE”

Zapraszamy do udziału w 3. edycji programu „Talenty Inżynierskie”, której hasłem przewodnim jest „ODKRYJ – UWOLNIJ – MANIFESTUJ SWÓJ POTENCJAŁ”.

Plakat

Program obejmuje badanie potencjału rozwoju absolwentów, alokowanie ich u pracodawców oraz zaplanowanie ścieżki kariery. Dzięki jego realizacji chcemy zmienić doświadczenia związane z wejściem młodych osób na rynek pracy oraz odkrywaniem i wykorzystaniem ich własnego potencjału. 

Szczegóły programu znajdują się w zaproszeniu.

Rekrutację uczestników do programu poprowadzi Centrum Kariery K2.
ul. Legion6w 26128,43-300 Bielsko-Biała

Wszelkie informacje udzielane są pod numerem telefonu 731959 231 lub adresem

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 • V FESTYN EKOLOGICZNY

 logo

W dniach 20 - 21 kwietnia 2018 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi 10 Harcerska Drużyna Żeglarska im. gen. M. Zaruskiego w Katowicach – Szopienicach wraz z Fundacją na Dobro Harcerstwa Górnośląskiego, Centrum Nurkowym Hydrozagadka,

Stowarzyszeniem „EKO Morawa”, Związkiem Górnośląskim, firmą GalikPrint.pl Drukarnia Cyfrowa oraz młodzieżą szkolną organizuje wspólny V Festyn Ekologiczny „Szopienice – Borki” połączony z posprzątaniem akwenów, brzegów i terenów przyległych zbiorników wodnych Morawa, Borki, Hubertusy – Katowickiego Zespołu Krajobrazowo Przyrodniczego Szopienice - Borki, na który bardzo serdecznie zapraszamy uczniów Państwa szkoły.

Festyn ekologiczny

Tegoroczna akcja jest dwudniowa i ma na celu kształtowanie wśród młodzieży odpowiedzialności za własne środowisko oraz promowanie Zespołu Przyrodniczo – Krajobrazowego „Szopienice – Borki” w Katowicach - Szopienicach.
Istnieje możliwość wzięcia udziału, zarówno w jednym dniu akcji, jak i obydwu.
Zgodnie z programem festynu posprzątane zostaną brzegi oraz dno zbiorników wodnych, przeprowadzone konkursy wiedzy ekologicznej z nagrodami, zorganizowane warsztaty ekologiczne o tematyce „Woda w mieście…” oraz gry i zabawy na wodzie z 10 HDŻ.
Dla uczestników imprezy przewidziany jest ciepły posiłek w postaci tradycyjnej harcerskiej grochówki.
Akcja objęta jest patronatem i współfinansowana przez Miasto Katowice.
Wymienione szkoły wraz z harcerzami i nurkami wielokrotnie porządkowały w latach 2002- 2017 tereny Zespołu Krajobrazowego „Szopienice – Borki” oraz innych zbiorników wodnych Katowic i województwa Śląskiego. Ilość zebranych w akcjach śmieci przekraczała znacznie pojemność jednego kontenera.

Wszelkie informacje zawarte w załącznikach:
Zaproszenie              Regulamin


Koordynatorem akcji jest  Przewodnik Tomasz Kowalski Tel.  694 597 326,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 • WYSTAWA 100 LAT MOTORYZACJI W POLSCE

Wystawa11 listopada 2018 r. obchodzić będziemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wśród wielu wyzwań, przed jakimi stanęli nasi przodkowie, była budowa polskiego przemysłu. Bezpieczna i silna Rzeczpospolita rodziła się nie tylko na polach bitew i w gabinetach polityków, ale także w fabrykach, rękami polskich inżynierów i robotników. Przez całe dekady podejmowano próby i starania, by jednym z najważniejszych filarów gospodarki stała się produkcja samochodów i motocykli. 

W czasie tego szczególnego jubileuszu Muzeum Walcownia Cynku Katowice/ Szopienice, Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska, Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie oraz Muzeum Motoryzacji w Topaczu podjęły się organizacji ogólnopolskiej wystawy 100 LAT MOTORYZACJI W POLSCE, której celem jest pokazanie bogatego dorobku polskiego przemysłu motoryzacyjnego w możliwie szerokim kontekście społecznym, politycznym i kulturowym. 

Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 80 pojazdów. Całość wzbogacona zostanie pojazdami pochodzącymi z zagranicy, ale odgrywającymi szczególną i widoczną rolę w historii naszej motoryzacji. Wiele ze zgromadzonych eksponatów zaprezentowanych zostanie po raz pierwszy poza siedzibą Narodowego Muzeum Techniki i Muzeum Motoryzacji w Topaczu. 

Celem urozmaicenia wystawy dla zwiedzających przygotowaliśmy wiele innych atrakcji, m.in.: prelekcje, pokazy, filmy, występy, strefę animacji dla dzieci z mini kinem zaaranżowanym przez naszego partnera wydawnictwo HIPPOCAMPUS, właściciela marki BYŁO SOBIE ŻYCIE - HELLO MAESTRO.

Ważny element wystawy stanowi tzw. rozruch maszyn – weekendowe rozruchy wybranych motocykli i samochodów oraz prezentacja ich w ruchu. 

Wystawa odbędzie się w dniach 7.04.2018 – 10.05.2018 r. na terenie Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA 
w Katowicach/Szopienicach. 
Cała ekspozycja zajmować będzie powierzchnię ponad 2800 m2.

Więcej szczegółów na naszej stronie www.100latmotoryzacji.pl  
Cena biletów: grupy do 10 osób - 18 zł/os; grupy od 10 osób - 15 zł/os                        

Ponadto zapraszamy do Walcowni na LEKCJE MUZEALNE,  to doskonały sposób na zdobywanie wiedzy. Lekcje prowadzone są w autentycznej, industrialnej hali. Zapraszamy do zapoznania się z tematyką zajęć:  http://www.walcownia.org/lekcje-muzealne-2/

 

Cena lekcji muzealnych:
grupy od 15 os - 14 zł/os, co 3 grupa 50 % taniej ( w 1 m-cu)  

www.walcownia.orgwww.muzeatechniki.plwww.szychtownica.

WIRTUALNY SPACER PO HALI MASZYN

 

 • #SMOGnadciąga!

Ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjna dla szkół połączona z konkursem!

Przeczytajcie REGULAMIN 

Półfinały w maju, a finały 26 października w Centrum Nauki Kopernik.

Nagrody dla uczniów, nauczycieli i szkół!
To nie dzieci spowodowały takie zanieczyszczenie powietrza w naszym kraju, ale to one właśnie ponoszą najbardziej tego skutki.
Musimy działać! Wszyscy! http://kampaniasmog.edu.pl/

Włączcie się!
Zespół Kampanii Smog

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii
Ryszewko 44                                                                         
74-200 Pyrzyce
http://mosryszewko.pl/

Tel.: (+48) 797 233 230
Tel.: 91 57 30 447
Fax: 91 57 30 447

 • Akademia Liderów

Akademia Liderów

Szczegółowa informacja

 • WARSZTATY EKOLOGICZNE – oferta ZPKWŚ

LogoZespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Będzinie oferuje zajęcia wiosenne w ramach warsztatów ekologicznych dla uczniów.

Czas trwania zajęć: 1,5 godziny zegarowej
Koszt: 4,40 zł od osoby

Lista i opis oferty

 

 • Oferta wycieczek do Warszawy

Projekt połączonych wycieczek po Pałacu Kultury i Nauki oraz stadionie PGE Narodowym.

Pałac Kultury i Nauki to najwyższy w Polsce budynek, żywe muzeum sztuki socrealizmu, biurowiec, kino i teatr. Zabytek. który stał się symbolem. Zapraszamy na wycieczki z przewodnikiem, warsztaty i gry miejskie dla grup na wszystkich etapach edukacyjnych.

Stadion PGE Narodowy – miejsce pozytywnej energii. Każdy ma tam szansę poczuć niezwykłą atmosferę, a nawet zwiedzić szatnię, w której do meczów Mistrzostw Europy przygotowywał się Christiano Ronaldo czy Robert Lewandowski. Dla wycieczek szkolnych przygotowano 4 trasy, w zależności od dostępnego czasu oraz wieku uczestników.

W załącznikach oferty dla sektora edukacyjnego obu obiektów oraz pakiety dedykowane szkołom.

Oferta 1, oferta 2oferta 3

 • "Piątki z Inżynierią Materiałową" 

Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej w Katowicach zaprasza na zajęcia dydaktyczne w ramach przedmiotów: chemia, fizyka, informatyka, technika.

Terminy zajęć do uzgodnienia.

Dzień: piątek, godz. 10.00 do 12.30

Piątki z Inżynierią Materiałową

Wykaz proponowanych zajęć z tematyką

 

 • „Kilometry Dobra dla Aniołów”

Logo

W imieniu Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów" w  Katowicach zwracam się do Państwa z prośbą
o włączenie się i udział w ogólnopolskiej kampanii "Kilometry Dobra", w której mamy przyjemność brać udział.  Partnerem akcji jest Miasto Katowice. Honorowy Patronat nad kampanią objął Prezydent Miasta. 

Zaproszenie Zaproszenie

KILOMETRY DOBRA to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, w której co roku mogą wziąć udział organizacje
z całego świata. Dzięki kampanii w ciągu ostatnich czterech lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 3,2 mln zł na realizację 130 projektów. 5. edycja Kampanii rozpocznie się 1 marca i potrwa do 3 czerwca 2018 r. Towarzyszy jej próba pobicia rekordu Guinnessa
w ilości zebranych złotówek, które zostaną ułożone w ciągu - stąd właśnie nazwa akcji Kilometry Dobra.    

Jesteśmy przekonani, że udział w akcji może być świetną lekcją altruizmu i postaw obywatelskich, a młodzi ludzie będą mieli okazję pomocy swoim kolegom z biedniejszych rodzin.  Sposobów na zbiórkę funduszy jest wiele. Pieniądze mogą być zbierane podczas organizowanych przez Państwa placówki cyklicznych wydarzeń, charytatywnych koncertów, kiermaszów, zawodów sportowych czy spotkań
z rodzicami. Można także zorganizować wydarzenie dedykowane tylko tej kampanii. Interesującym pomysłem jest stworzenie punktu, gdzie chętni uczniowie, rodzice i nauczyciele będą wrzucać pieniądze do puszki lub przyklejać je do specjalnej taśmy. Poszczególne klasy mogą wziąć też udział w „rywalizacji” na najdłuższą złotówkową taśmę, a cała szkoła podjąć wyzwanie na przykład wyklejenia taśmy na długości najdłuższego korytarza (warto wiedzieć, że jeden metr to 44 zł). Udział w akcji może być także świetną okazją do zorganizowania lekcji/dnia na temat wolontariatu.  

Szkoły i przedszkola, które zdecydują się na udział w akcji, otrzymają od nas plakaty, puszki oraz specjalną taśmę do przylepiania złotówek.

Już teraz zapraszamy na katowicki finał kampanii, który odbędzie się 3 czerwca na Rynku podczas organizowanego przez Urząd Miasta Katowice Dnia Dziecka, gdzie będzie możliwość zaprezentowania efektów zbiórki.
Wspólnie zostańmy mistrzami świata w dobroci! 

Patronat honorowy
List Intencyjny UM Katowice
Zaproszenie

  

 • Ciekawe lekcje - WSZOP

Ciekawe lekcje - WSZOP

Zobacz więcej informacji...

 • SŁODKIE WARSZTATY w Fabryce Charliego

Piernikowe warsztaty czy produkcja czekoladowych pralin?

Fabryka Charliego z Krakowa ma zaszczyt zaprosić dzieci i młodzież do przesłodkiej zabawy!

Słodkie warsztaty Słodkie warsztaty

Zapraszamy na naszą stronę internetową:
fabrykacharliego.pl

Pozdrawia,Alina Szczurek
Fabryka Charliego
661648753

 

Sponsorzy 85-lecia

85-lecie sponsorzy