ZAPROSZENIA

 • Wykład "Once Explorers, Always Explorers" 

Serdecznie zapraszamy wraz z uczniami na wykład „Once Explorers, Always Explorers” – wykład specjalny ESA, który odbędzie się 12 grudnia 2019 r. o godz. 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej im. M. Karłowicza (ul. Teatralna 16, Katowice).

Podczas tego wydarzenia Profesor Mark McCaughrean (Senior Advisor for Science & Exploration) przedstawi największe wyzwania związane ze współczesnymi badaniami Wszechświata, odsłoni sekrety najbardziej ambitnych misji kosmicznych oraz opowie historie ludzi, dzięki którym takie loty stają się możliwe. Wykład odbędzie się w języku angielskim, będzie możliwość skorzystania z tłumaczenia symultanicznego. Wystąpienie profesora poprzedzi krótki koncert pt. „Muzyczne powitanie” w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Katowicach.

Chęć udziału należy wyrazić za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego www.formularze.us.edu.pl/form/index/1139, który będzie dostępny do 11 grudnia do godz. 9:00:. Liczba miejsc jest ograniczona.  

Wydarzenie organizuje Miasto Katowice oraz Science Now. Partnerami są: Uniwersytet Śląski, Śląski Festiwal Nauki KATOWICE, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach.

 

 • Matura 2020 - materiały informacyjne 

Redakcja serwisu www.otouczelnie.pl przygotowała w formie poradnika najważniejsze informacje dotyczące Matury 2020 oraz zasad rekrutacji na studia 2020/2021.

LINK do artykułu: https://www.otouczelnie.pl/artykul/4578/Matura-2020-i-wszystko-co-trzeba-o-niej-wiedziec

 

 • „Razem na Święta” – akcja MEN 

Ministerstwo Edukacji Narodowej serdecznie zaprasza do udziału w akcji „Razem na Święta”.

Plakat

W ramach przedsięwzięcia zachęcamy uczniów do podjęcia działań z zakresu wolontariatu, m.in.: pomocy osobom starszym w przedświątecznych zakupach i porządkach, przygotowania świątecznych kartek z życzeniami dla pacjentów lokalnych szpitali/hospicjów, zorganizowania zbiórki darów dla lokalnego schroniska dla zwierząt czy wsparcia organizacji oferującej pomoc Polakom mieszkającym na Kresach.

List ministra

List

https://www.gov.pl/web/edukacja/razem-na-swieta--zapraszamy-do-udzialu-w-akcji-men

 • Jak Sztuczna Inteligencja zmieni rynek pracy? 

Plakat Plakat Plakat

 • CIEKAWE LEKCJE - WSZOP 

Jak co roku WSZOP organizuje ciekawe lekcje.

Propozycje

 

 • Projekt AIESEC Katowice 

Organizacja pozarządowej AIESEC Katowice zaprasza do współpracy w projekcie

Plakat

Więcej informacji na www.aiesec.pl/organizacje-i-szkoly/

 

 • "Kino z Bankową" 

Wyższa Szkoła Bankowa zaprasza na cykl pokazów filmowych i prelekcje.

Logo Logo

Podczas spotkania odbędzie się:

 • prelekcja eksperta i wykładowcy Wyższej Szkoły Bankowej, która wprowadzi do problematyki prezentowanego filmu
 • pokaz filmu
 • rozmowa na temat prezentowanego filmu i/lub poruszanych problemów

Spotkanie jest bezpłatne.

Proponowane tematy:

 • Film: "Z najwyższego szczytu"
  Prelekcja: "Jak przekształcać marzenia w cele, jak je formułować, a później je realizować. Skąd czerpać motywację do działania?"
  Prelegent: Kamil Zieliński - psycholog, trener biznesu, wykładowca i ekspert Wyższej Szkoły Bankowej
 • Film: "Mój piękny syn"
  Prelekcja: "Jak radzić sobie z przeciwnościami, stresem i problemami, aby nie popaść w uzależnienie?"
  Prelegent: Marzena Jankowska - trener biznesu, psycholog, coach, wykładowca i ekspert Wyższej Szkoły Bankowej
 • Film: "Kiedy się pojawiłaś"
  Prelekcja: "Jak czerpać satysfakcję i radość z życia? Co składa się na szczęśliwe życie? Work-life balance. Koncepcja 4 źródeł energii"
  Prelegent: Marzena Jankowska - trener biznesu, psycholog, coach, wykładowca i ekspert Wyższej Szkoły Bankowej
 • Film: “Powrót Bena”
  Prelekcja: "Powtarzający się konflikt pokoleń, uzależnienia, relacje dorastających dzieci z rodzicami”
  Prelegent: Kamil Zieliński - psycholog, trener biznesu, wykładowca i ekspert Wyższej Szkoły Bankowej

Jeśli Państwa szkoła/klasa jest zainteresowana spotkaniem zorganizowanym specjalnie dla Państwa - prosimy o kontakt na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

“Kino z Bankową” organizowane jest w ramach projektu:
PODNOSZENIE KOMPETENCJI - PROCES NA CAŁE ŻYCIE - kursy i szkolenia w ramach realizacji trzeciej misji Wydziału Zamiejscowego w Chorzowie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu

 

 • Młodzieżowa Akademia Rozwoju  

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie od ponad dwóch dziesięcioleci aktywnie uczestniczy w rozwoju społeczności lokalnych i regionalnych województwa śląskiego przede wszystkim poprzez działalność edukacyjną i projektową. Mury naszej szkoły opuściło już kilka tysięcy absolwentów, którzy aktualnie zajmują odpowiedzialne stanowiska w firmach krajowych i międzynarodowych, organizacjach publicznych i pozarządowych, rozwijają swoje własne przedsięwzięcia lub realizują karierę naukową. Od początków swojego istnienia zajmujemy się w sposób szczególny promowaniem i rozwijaniem postaw przedsiębiorczych.

Z myślą o młodzieży, Uczelnia przygotowała i realizuje projekt pn. „Młodzieżowa Akademia Rozwoju” dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnikami projektu mogą być uczniowie powyżej 15 roku życia, dla których zaplanowane są kursy edukacyjne, forum aktywności społeczno-gospodarczej i gry rozwojowe.

Pragniemy zachęcić do udziału w bezpłatnych 10 godzinnych kursach z wybranych tematów:


Plakat

Proponujemy wybór jednego lub kilku kursów dla różnych grup osób, w zależności od zainteresowania Uczniów.

INFORMACJE: pod numerami telefonów 32 349 48 21, 698 940 780 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie projektu www.mar.gwsp.edu.pl.

Regulamin, oświadczenieformularz

 • CIEKAWA WYSTAWA  

Foto

Wystawa „Katowice–Warszawa–Katowice” to trzecia i zarazem już ostatnia tegoroczna odsłona cyklu „Rewizje”, czyli pokazów prac z kolekcji sztuki Muzeum Górnośląskiego po 1945 roku, w autorskiej reinterpretacji współczesnych, zaproszonych przez kuratorkę, artystek i artystów. Tym razem z fragmentem historii i przekładem faktów historycznych na dzisiejszy język sztuki zmierzy się śląski artysta Szymon Kobylarz.

Ekspozycja koncentruje się na relacji pomiędzy działaniami artystycznymi w Katowicach i Warszawie. Druga połowa lat 50. XX wieku, ożywcze „sixties” i lata 70. obfitują w nowe postacie i miejsca sztuki, nowe tendencje oraz nowe materiały wykorzystywane do produkcji prac.
Otwarcie wystawy: 19 września 2019 (czwartek), godz. 17.00
Czas trwania:
19 września – 29 grudnia 2019
Miejsce:
pl. J. III Sobieskiego 2 BYTOM
Kuratorka: Urszula Mikoś

 • Lekcje muzealne - geografia  

Zaproszenie

 

 • PBW – OFERA ZAJĘĆ 2019/2020 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach oferuje prowadzenie bezpłatnych zajęć w bibliotece

dla młodzieży
dla nauczycieli, pedagogów, wychowawców, rodziców

Nauczyciele bibliotekarze Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach pozostają również otwarci na wszelkie inne formy współpracy. Istnieje możliwość zorganizowania zajęć zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem.

 

 • Oferta GWSH 

Logo

W ramach akcji „Wybieram świadomie” Główna Wyższa Szkoła Handlowa proponuje prowadzenie zajęć dla uczniów w roku szkolnym 2019/2020 na temat przygotowania do wyboru kierunku studiów oraz przyszłej ścieżki zawodowej, budowania kompetencji interpersonalnych i społecznych.

Kontaktu pod numerem telefonu (032) 35 70 553 lub na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tematy wykładów

 

 • WOLONTARIAT - zaproszenie 

logoArchidiecezjalny Dom Hospicyjny w Katowicach zaprasza do współpracy  w zakresie wolontariatu

Zaproszenie

 

 

 • "Bardzo Młoda Kultura" - RIK Katowice 

„Bardzo Młoda Kultura” to wieloletni program wspierania edukacji kulturowej, ogólnopolskiej inicjatywy, prowadzonej przez Narodowe Centrum Kultury, której celem jest wzmacnianie roli edukacji kulturowej i zbliżanie sektora edukacji i kultury.

LogoRegionalny Instytut Kultury w Katowicach został po raz kolejny operatorem programu w województwie śląskim.

 

„Bardzo Młoda Kultura” obejmuje szereg działań, w tym m.in. dotacje na edukację, z których mogą skorzystać: nauczyciele, animatorzy, instytucje, organizacje i inne podmioty

zajmujące się edukacją kulturową.

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach przygotował dwie oferty dotacyjne – w zależności od możliwości, doświadczenia i potrzeb aplikujących:

 • DLA DUETÓW (NAUCZYCIEL i ANIMATOR)projekt, którego realizacja zostanie sfinansowana w ramach grantu, poprzedzony cyklem bezpłatnych warsztatów,
 • NA INICJATYWY wsparcie konkretnych pomysłów działań dla dzieci i młodzieży. Może je zgłosić każdy - osoby indywidualne, organizacje, instytucje, firmy. Dzięki dotacji można zrealizować najróżniejsze zadania: od spektaklu dla dzieci, przez scenariusze zajęć szkolnych czy wydanie publikacji, po spotkania, rezydencje, zajęcia czy warsztaty.

Konkursy dotacyjne ruszają 17 czerwca 2019
Wszystkie regulaminy i wnioski: strona www.rik.katowice.pl
Informacja

 

 

 • „W ciemności”

Plakat

Interaktywny spacer w całkowitych ciemnościach. 

Miejsce: budynek przy ul. Mikołowskiej 44 w Katowicach

Rezerwacje: tel. 797630631

Strona internetowa: http://waznemiejsce.pl

Koszt: 19,90 zł/osoba

 

Plakat Plakat

Więcej informacji

 

stopka