Sesja Europejskiego Parlamentu Młodzieży

 

  • Sesja Europejskiego Parlamentu Młodzieży

Sesja Europejskiego Parlamentu Młodzieży to jednodniowe wydarzenie pod patronatem międzynarodowej organizacji non-profit EYP (ang. European Youth Parliament – EYP).

EYP - to platforma edukacji obywatelskiej, wymiany poglądów oraz spotkań międzykulturowych młodych ludzi. Jej celem jest zachęcenie studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do aktywnego uczestnictwa w debacie na temat przyszłości Europy oraz w życiu społecznym i politycznym swojego regionu, kraju i kontynentu. Ponadto, przyczynia się to do ich rozwoju osobistego, dając możliwość zaangażowania na wiele sposobów poprzez wolontariat, tym samym wzmacniając świadomość obywatelską młodego pokolenia. Uczestnicy naszych wydarzeń przekonują się, że nauka demokracji łączy się z dobrą zabawą.

Tej jesieni EYP Polska rozpoczyna drugą edycję sesji jednodniowych. Cztery wydarzenia, które gromadzą do 70 delegatów, odbędą się już niedługo. Sesje są doskonałą okazją dla młodzieży z całego kraju do pierwszego doświadczenia symulacji Parlamentu Europejskiego, a także dla przewodniczących sesji, aby wypróbować zupełnie nową rolę.
W tym roku, po raz pierwszy w historii EYP, jedna z sesji organizowana jest w Łodzi.
Już 6 października 2018 roku w „stolicy” województwa łódzkiego odbędzie się Day of EYP Łódź.

Gorąco zachęcamy do aplikowania na delegata! Formularz aplikacyjny znajduje się pod tym linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeG89rthsA332_gz1RpIiRnR-HIWXTsQSUmuCA5ukLeQYOa5g/viewform

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Agnieszką Urbaniak pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

stopka