SZKOLENIA w USA dla nauczycieli

 

  • SZKOLENIA w USA dla nauczycieli

USAAmbasada USA oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zapraszają nauczycieli do ubiegania się o udział w szkoleniu w USA poświęconym edukacji nt. Zagłady.

Seminarium jest okazją do zapoznania się z metodami nauczania o Holokauście oraz wymiany doświadczeń z nauczycielami ze Stanów Zjednoczonych, a często także z innych krajów. Jest też okazją do wzbogacenia wiedzy dotyczącej kultury judaistycznej, historii i przeciwdziałania antysemityzmowi. Co roku kilka osób z Polski uczestniczy w tym programie. Od 2002 roku już 90-ciu nauczycieli z Polski wzięło udział w tych szkoleniach.

DLA KOGO?
Uczestnikami szkolenia mogą być nauczycielki i nauczyciele szkół podstawowych (klasy 4-8 oraz klasy gimnazjalne), ponadpodstawowych oraz szkół dla dorosłych, którzy podczas lekcji, spotkań oraz dodatkowych zajęć poruszają tematy związane z Zagładą.
Część miejsc w programie jest przeznaczona dla uczestników programu "Ambasadorzy Muzeum POLIN". Rekrutacja jest skierowana tylko do osób, które nie miały jeszcze okazji uczestniczyć w tym szkoleniu.
Wymagana jest płynna znajomość języka angielskiego.

REKRUTACJA
Osoby zainteresowane udziałem w programie prosimy o wypełnienie kwestionariusza zarówno w języku angielskim, jak i w języku polskim oraz dołączenie życiorysu w obu językach. Odpowiedzi prosimy ograniczyć do łącznie 3-4 stron A4 (plus życiorys).
Listy rekomendacyjne są mile widziane.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń wyłącznie e-mailem na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do 24 marca 2019r.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie Muzeum POLIN:
Kwestionariusz w języku polskim: https://www.polin.pl/pl/system/files/attachments/questionnaire_polish_2019.docx
Kwestionariusz w języku angielskim: https://www.polin.pl/pl/system/files/attachments/questionnaire_english_2019.docx

W oparciu o nadesłane kwestionariusze komisja rekrutacyjna dokona wstępnego wyboru kandydatów i zaprosi wybrane osoby na indywidualne spotkania w Muzeum POLIN w Warszawie 1-12 kwietnia 2019 r.

TERMINY
Terminy na obecnym etapie nie są znane. Szkolenia zwykle trwają 5 dni i odbywają się pod koniec czerwca, w pierwszej połowie lipca lub w połowie sierpnia. W 2018 roku odbyły się w następujących miejscach:

  • Holocaust Museum Houston, Houston, Texas, 11-15 czerwca 2018
  • Jewish Foundation for the Righteous Institute at Columbia University, NYC, 24-28 czerwca 2018
  • Appalachian State University in Boone, North Carolina, 21-26 lipca 2018

Koordynatorem programu w Polsce jest Muzeum POLIN we współpracy z Ambasadą USA.

Realizacja programu uzależniona jest od otrzymanego dofinansowania Departamentu Stanu. Muzeum i organizatorzy pokrywają koszty udziału w programie (przelot, zakwaterowanie, wyżywienie). Uczestnicy proszeni są o pokrycie kosztów wizy B1/B2.

Więcej informacji o programie https://www.polin.pl/pl/system/files/attachments/broszura_edukacja-zaglada-us-pl.pdf

Informacje na stronie Muzeum: https://www.polin.pl/pl/wydarzenie/edukacja-o-zagladzie-szkolenia-dla-nauczycieli-w-usa

Zapraszamy.

 

stopka