„WIECZÓR Z GEOLOGIĄ”

 

  • „WIECZÓR Z GEOLOGIĄ”

Plakat

Organizatorzy serdecznie zapraszają na wydarzenie „Wieczór z GEOLOGIĄ”, które odbędzie się
7 czerwca 2019 w godzinach 16:00 - 20:00 na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu, przy ul. Będzińskiej 60.

Naukowcy z Wydziału Nauk o Ziemi wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Nauk o Ziemi, Państwowym Instytutem Geologicznym-Państwowym Instytutem Badawczym, Geosferą Jaworzno i Urzędem Miasta Sosnowiec chcą w otwarty sposób promować wśród mieszkańców naszego regionu nauki przyrodnicze skupiając się na różnych aspektach nauk geologicznych. W trakcie trwania wydarzenia odwiedzający będą mogli spotkać się z ekspertami z różnych dziedzin geologii (m.in. paleontologami, mineralogami, hydrogeologami, geofizykami) i dowiedzieć się, na czym polega ich praca, porozmawiać na tematy związane z przeszłością Ziemi, jej budową i wykorzystywaniem jej zasobów, a także otrzymać pomoc w identyfikacji swoich „skarbów”. W programie jest seria wykładów popularyzujących różne dziedziny nauk geologicznych, warsztaty, zwiedzanie laboratorium wydziałowego oraz Muzeum Wydziału Nauk o Ziemi.

Wydarzenie ma charakter otwarty i jest całkowicie bezpłatne. „Wieczór z GEOLOGIĄ” adresowany jest do szerokiego grona odbiorców. Szczegółowe informacje o programie i zapisach znajdują się w załączonym programie, na stronie www.wnoz.us.edu.pl oraz na https://www.facebook.com/events/2108594432522474/.

Program

 

stopka