V FESTYN EKOLOGICZNY

 

  • V FESTYN EKOLOGICZNY

 logo

W dniach 20 - 21 kwietnia 2018 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi 10 Harcerska Drużyna Żeglarska im. gen. M. Zaruskiego w Katowicach – Szopienicach wraz z Fundacją na Dobro Harcerstwa Górnośląskiego, Centrum Nurkowym Hydrozagadka,

Stowarzyszeniem „EKO Morawa”, Związkiem Górnośląskim, firmą GalikPrint.pl Drukarnia Cyfrowa oraz młodzieżą szkolną organizuje wspólny V Festyn Ekologiczny „Szopienice – Borki” połączony z posprzątaniem akwenów, brzegów i terenów przyległych zbiorników wodnych Morawa, Borki, Hubertusy – Katowickiego Zespołu Krajobrazowo Przyrodniczego Szopienice - Borki, na który bardzo serdecznie zapraszamy uczniów Państwa szkoły.

Festyn ekologiczny

Tegoroczna akcja jest dwudniowa i ma na celu kształtowanie wśród młodzieży odpowiedzialności za własne środowisko oraz promowanie Zespołu Przyrodniczo – Krajobrazowego „Szopienice – Borki” w Katowicach - Szopienicach.
Istnieje możliwość wzięcia udziału, zarówno w jednym dniu akcji, jak i obydwu.
Zgodnie z programem festynu posprzątane zostaną brzegi oraz dno zbiorników wodnych, przeprowadzone konkursy wiedzy ekologicznej z nagrodami, zorganizowane warsztaty ekologiczne o tematyce „Woda w mieście…” oraz gry i zabawy na wodzie z 10 HDŻ.
Dla uczestników imprezy przewidziany jest ciepły posiłek w postaci tradycyjnej harcerskiej grochówki.
Akcja objęta jest patronatem i współfinansowana przez Miasto Katowice.
Wymienione szkoły wraz z harcerzami i nurkami wielokrotnie porządkowały w latach 2002- 2017 tereny Zespołu Krajobrazowego „Szopienice – Borki” oraz innych zbiorników wodnych Katowic i województwa Śląskiego. Ilość zebranych w akcjach śmieci przekraczała znacznie pojemność jednego kontenera.

Wszelkie informacje zawarte w załącznikach:
Zaproszenie              Regulamin


Koordynatorem akcji jest  Przewodnik Tomasz Kowalski Tel.  694 597 326,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

stopka