V edycja Tygodnia Konstytucyjnego

 

  • V edycja Tygodnia Konstytucyjnego

W dniach 4-8 czerwca 2018 roku odbędzie się V edycja projektu "Tydzień Konstytucyjny", organizowanego przez Stowarzyszenie
im. Prof. Zbigniewa Hołdy, pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

W ramach akcji prawnicy przeprowadzą lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli. Tydzień Konstytucyjny ma zasięg ogólnopolski. 

W ostatniej edycji programu wzięło udział blisko 400 szkół i innych instytucji oraz przeszło 500 prawników. W lekcjach na temat Konstytucji uczestniczyło ok. 44 000 uczniów w całej Polsce. Entuzjastyczne reakcje nauczycieli oraz prawników biorących udział w pierwszej i drugiej edycji Tygodnia Konstytucyjnego świadczą o tym, że jest to inicjatywa potrzebna. 

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji. Organizatorom zależy na tym, aby w przystępny i interesujący sposób pokazać, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. W ramach Tygodnia Konstytucyjnego promowane będzie wśród młodych ludzi świadome obywatelstwo i motywacja do większego zainteresowania sprawami publicznymi. 


Dokonanie zgłoszenia poprzez wypełnienie formularza, który znajduje się pod adresem: https://goo.gl/o79c2z oraz na stronie 
http://www.stowarzyszenieholda.pl do dnia 16 maja br. 

Kontakt: stowarzyszenie@stowarzyszenieholda.pl, tel: 505 710 284 lub 505 972 572. 

 

stopka