WYSTAWA 100 LAT MOTORYZACJI W POLSCE

  

  • WYSTAWA 100 LAT MOTORYZACJI W POLSCE

Wystawa11 listopada 2018 r. obchodzić będziemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wśród wielu wyzwań, przed jakimi stanęli nasi przodkowie, była budowa polskiego przemysłu. Bezpieczna i silna Rzeczpospolita rodziła się nie tylko na polach bitew i w gabinetach polityków, ale także w fabrykach, rękami polskich inżynierów i robotników. Przez całe dekady podejmowano próby i starania, by jednym z najważniejszych filarów gospodarki stała się produkcja samochodów i motocykli. 

W czasie tego szczególnego jubileuszu Muzeum Walcownia Cynku Katowice/ Szopienice, Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska, Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie oraz Muzeum Motoryzacji w Topaczu podjęły się organizacji ogólnopolskiej wystawy 100 LAT MOTORYZACJI W POLSCE, której celem jest pokazanie bogatego dorobku polskiego przemysłu motoryzacyjnego w możliwie szerokim kontekście społecznym, politycznym i kulturowym. 

Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 80 pojazdów. Całość wzbogacona zostanie pojazdami pochodzącymi z zagranicy, ale odgrywającymi szczególną i widoczną rolę w historii naszej motoryzacji. Wiele ze zgromadzonych eksponatów zaprezentowanych zostanie po raz pierwszy poza siedzibą Narodowego Muzeum Techniki i Muzeum Motoryzacji w Topaczu. 

Celem urozmaicenia wystawy dla zwiedzających przygotowaliśmy wiele innych atrakcji, m.in.: prelekcje, pokazy, filmy, występy, strefę animacji dla dzieci z mini kinem zaaranżowanym przez naszego partnera wydawnictwo HIPPOCAMPUS, właściciela marki BYŁO SOBIE ŻYCIE - HELLO MAESTRO.

Ważny element wystawy stanowi tzw. rozruch maszyn – weekendowe rozruchy wybranych motocykli i samochodów oraz prezentacja ich w ruchu. 

Wystawa odbędzie się w dniach 7.04.2018 – 10.05.2018 r. na terenie Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA 
w Katowicach/Szopienicach. 
Cała ekspozycja zajmować będzie powierzchnię ponad 2800 m2.

Więcej szczegółów na naszej stronie www.100latmotoryzacji.pl  
Cena biletów: grupy do 10 osób - 18 zł/os; grupy od 10 osób - 15 zł/os                        

Ponadto zapraszamy do Walcowni na LEKCJE MUZEALNE,  to doskonały sposób na zdobywanie wiedzy. Lekcje prowadzone są w autentycznej, industrialnej hali. Zapraszamy do zapoznania się z tematyką zajęć:  http://www.walcownia.org/lekcje-muzealne-2/

 

Cena lekcji muzealnych:
grupy od 15 os - 14 zł/os, co 3 grupa 50 % taniej ( w 1 m-cu)  

www.walcownia.orgwww.muzeatechniki.plwww.szychtownica.

WIRTUALNY SPACER PO HALI MASZYN

 

stopka