Ogólnopolska konferencja „Społeczeństwo obywatelskie: edukacja, wartości, style komunikacyjne”

 

  • Ogólnopolska konferencja „Społeczeństwo obywatelskie: edukacja, wartości, style komunikacyjne”

Dziś wciąż powszechnie twierdzimy, że lubimy demokrację i samorządność. Twierdzimy również, że lubimy wolność wypowiedzi, szacunek dla inności i zrozumienie drugiego człowieka. Deklarujemy poparcie dla tych wartości, ale zbyt mało myślimy o tym, co powinniśmy zrobić, by przekazać je następnemu pokoleniu, tym samym zapewniając im przetrwanie. 

(Martha C. Nussbaum: "Nie dla zysku. Dlaczego demokracja potrzebuje humanistów". Warszawa 2016, s. 160.)

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji „Społeczeństwo obywatelskie: edukacja, wartości, style komunikacyjne”.

Spotkanie odbędzie się w dniach  8-9 czerwca 2018 roku w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4).

Logo


Do udziału w konferencji w charakterze słuchaczy (dyskutantów) zapraszamy przede wszystkim nauczycieli i uczniów. Konferencja jest adresowana ponadto do wszystkich zainteresowanych wymianą doświadczeń, które koncentrują się wokół problemu partycypacji obywatelskiej.

Informujemy również, że udział w konferencji jest bezpłatny. Planujemy jednak przygotować dla wszystkich uczestników konferencji imienne certyfikaty potwierdzające udział w tym popularno-naukowym wydarzeniu, dlatego prosimy zainteresowanych o oficjalne zgłoszenie swojego udziału w konferencji przez program rejestracyjny dostępny na stronie: http://www.ijp.us.edu.pl/?page_id=5776&lang=pl (należy kliknąć w czerwony napis REJESTRACJA, a później wprowadzić dane wedle podanych wskazówek).

Termin zgłaszania chęci udziału w konferencji upływa 31 maja 2018 roku. W przypadku  dodatkowych pytań prosimy pisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

stopka