KATO BIKE FESTIVAL

 

  • KATO BIKE FESTIVAL

Miasto Katowice oraz Stowarzyszenie Akcja-Reakcja zapraszają wszystkich miłośników dwóch kółek na nową imprezę rekreacyjną – Kato Bike Festival.

W ramach wydarzenia odbędą się zawody rowerowe dla dzieci oraz wyścig Grand Prix o Puchar Prezydenta Miasta Katowice.
Cykl imprez rozpocznie się 10 czerwca 2018 przy Stawach Barbara i Janina (RYBACZÓWKA, ul. Pszczyńska 4).

plakatKolejne wyścigi zaplanowano na 15 lipca w Parku Kościuszki, 12 sierpnia na Dolinie Trzech Stawów i 2 września w Parku Zadole.

Na każdej z imprez zawody zostaną podzielone na następujące kategorie: 0-3 lat, 4-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat oraz 13-15 lat. W każdej z nich organizatorzy wyłonią zwycięzców (miejsca I-III z podziałem na chłopców i dziewczynki). Zawodnicy, którzy zajmą miejsce na podium, otrzymają pamiątkowy medal. Młodzież od 16 roku życia i dorośli będą mieli okazję zmierzyć się w wyścigach cyklu Grand Prix o Puchar Prezydenta Miasta Katowice, na dystansie ok. 5-15 km (w zależności od lokalizacji). Każdy zawodnik, który zajmie miejsce na podium otrzyma pamiątkowy medal oraz punkty do klasyfikacji generalnej.

Finał imprezy i uroczyste wręczenie nagród zaplanowano na 15 września w Dolinie Trzech Stawów podczas Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe

Kato Bike Festival to nie tylko zawody, ale przede wszystkim fantastyczna zabawa w gronie najbliższych. Uczestnicy imprezy będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji w miasteczku zawodów i strefie chillu. Organizator przygotował animacje dla dzieci i dorosłych oraz tory przeszkód. Podczas zawodów w Dolinie Trzech Stawów można wyrobić kartę rowerową.
Biuro Zawodów funkcjonować będzie w godzinach 11:00 – 14:30 w okolicy startu/mety. W zawodach mogą brać udział wszyscy chętni, którzy zostaną wpisani na listę startową po zgłoszeniu swojego udziału na stronie www.elektronicznezapisy.pl lub zapiszą się w dniu zawodów, o ile nie został osiągnięty limit zawodników.

Każdy zawodnik musi posiadać własny rower i kask. Udział w imprezie jest bezpłatny. Regulamin i zapisy na stronie: https://elektronicznezapisy.pl/event/2863.html
Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1621615687951378/permalink/1625543780891902/

 

stopka