Zawody sportowe 2017/2018

IV Mikołajkowy Turniej Unihokeja dla szkół ponadgimnazjalnych

W dniu 29 listopada odbył się już IV Mikołajkowy Turniej Unihokeja pod patronatem Radnego Miasta Katowice Tomasza Maśnicy.

Reprezentacja Śl. TZN pod opieką dr Małgorzaty Tomeckiej zajęła I miejsce, a najlepszym zawodnikiem turnieju i "Królem Strzelców" został Arkadiusz Latusek z kl. 3i. Na II miejscu uplasowała się drużyna Zespołu Szkół nr 2 w Katowicach, a III miejsce zajęło X LO im. I.Paderewskiego w Katowicach.

Gratulacje!!!

Mikołajkowy Turniej Unihokeja Mikołajkowy Turniej Unihokeja Mikołajkowy Turniej Unihokeja Mikołajkowy Turniej Unihokeja Mikołajkowy Turniej Unihokeja Mikołajkowy Turniej Unihokeja

MISTRZOSTWA KATOWIC W PŁYWANIU

Dnia 17.11.2017 r odbyły się Mistrzostwa Katowic w pływaniu. Nasza reprezentacja spisała się bardzo dobrze, mamy sukcesy i jak zawsze Śląskie były widoczne w mieście. W skład reprezentacji weszli: Zuzanna Knap, Szymon Terczyński, Jakub Stokfisz, Adam Pawleta, Tomasz Barnaś, Krzysztof Kokot, Wojciech Lisieński, Paweł Darda.
Gratulacje dla całej ekipy.

Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu

UNIHOKEJ

Zespół Śl. TZN w unihokeju już po raz kolejny uczestniczy w rozgrywkach I Ligi Polskiego Związku Unihokeja i od marca 2017 r.

9. Lubaski Konrad.

oraz absolwenci Śl. TZN: Damian Sarkowicz, Łukasz Hornik, Kamil Zając.

Życzymy sukcesów!

PIŁKA NOŻNA - TURNIEJ ELIMINACYJNY DO MISTRZOSTW KATOWIC

Piłka nożnaReprezentacja Śl. TZN w dniu 26.10.2017 r. wygrała turniej eliminacyjny do Mistrzostw Katowic w piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych.
Nasi reprezentanci pokonali II LO im. M. Konopnickiej stosunkiem bramek 3:2 oraz
IV LO im. H. Sucharskiego 9:2. Gratulacje!!!

BIEGI PRZEŁAJOWE

Miło nam poinformować, ze nasza reprezentacja zajęła II miejsce w sztafetowych biegach przełajowych na poziomie rejonowym. Rywalizacja miała miejsce w parku miejskim w Mysłowicach. Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe reprezentowali: Jakub Leda, Olaf Głuszek, Hubert Kulik, Nikodem Polak, Maciej Pyka, Rafał Banaś. Gratulacje dla chłopaków!

Biegi przełajowe Dyplom

SZACHY

W dniu 17.10.2017r odbyły się Mistrzostwa Katowic w szachach.
W skład  reprezentacji weszli: Dominika Gębusia, Piotr Gil, Paweł Komandera i Robert Krzykawski. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim-kontrolowanym, zgodnie z obowiązującymi przepisami PZSzach.
Nasza reprezentacja zdobyła II miejsce tuż za VIII Liceum Ogólnokształcącym w Katowicach.

Gratulujemy.

Szachy Szachy Szachy

KOSZYKÓWKA

Dnia 6 października br. reprezentacja koszykarzy Śl.TZN wzięła udział w 3 edycji streetballa. "Turniej dla czystego powietrza" odbył się w SP nr 9 w Panewnikach. Do gry przystąpiły dwie nasze ekipy w następującym zestawieniu: Śląskie I (Artur Wiloch, Kacper Trzaska, Mateusz Kondraciuk, Radosław Gajda). Śląskie II (Szymon Zawadzki, Jakub Pinkawa, Jakub Bialik, Adrian Jeleń).

Obydwie ekipy spisały się rewelacyjnie, zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Ponadto w przerwie został rozegrany  konkurs rzutów za 3 punkty.

Do finału dostało się dwóch naszych zawodników. Adriana Jelenia po "bratobójczej" walce pokonał Jakub Bialik i to on cieszył się z wygranej. Chłopcom gratulujemy sukcesu i liczymy, że dobra forma przełoży się na występy w rozgrywkach międzyszkolnych, które startują już niebawem.

Koszykówka Koszykówka
Koszykówka

FINAŁ WOJEWÓDZKI W LEKKOATLETYCE

W Sosnowcu odbył się Finał Wojewódzki w lekkoatletyce, podczas którego nasi chłopcy reprezentowali Śl.TZN. Na tak poważnej imprezie sportowej nie było łatwo, ale mimo wszystko udało się nam zdobyć złoty medal, a dokonał tego Adam Paździerz, który
w pięknym stylu wygrał wyścig na 400 metrów.

Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w sporcie na jeszcze wyższym poziomie!

MISTRZOSTWA KATOWIC W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych zakończyły się sukcesem. Śl.TZN zajęły I miejsce podczas zawodów, które odbyły się
w fatalnych warunkach pogodowych w Dolinie Trzech Stawów. Jak widać naszym chłopakom nawet pogoda nie pokrzyżowała planów i znów pokazali swoją siłę. Brawo!

MISTRZOSTWA KATOWIC W LEKKOATLETYCE

28 września 2017 reprezentacja dziewcząt i chłopców Śl.TZN wzięła udział w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych
w lekkoatletyce. W skład drużyny dziewcząt weszły: Weronika Szafron, Eliza Kossowska, Sonia Bańbuła, Marta Łuźniak, Elżbieta Bielawa, Martyna Sikorska, Małgorzata Jastrzębska, Katarzyna Szczepańczyk i Renata Wesołowska. W reprezentacji chłopców wystąpili: Rafał Banaś, Olaf Głuszek, Jakub Adamski, Adam Paździerz, Jakub Leda, Marek Wasyl, Adrian Warzecha, Adam Melecki, Nikodem Polak, Jakub Bialik. Zawody odbyły się na Stadionie AWF w Katowicach.

Po podsumowaniu wyników ze wszystkich konkurencji reprezentacja chłopców zdobyła I miejsce, pokonując wszystkie szkoły z Katowic i Mysłowic. Tym samym wygrała rejon i awansowała do zawodów wojewódzkich.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Adam Paździerz I miejsce na 400m, Adrian Warzecha I miejsce w skoku w dal, Jędrzej Klus III miejsce w biegu na 100m, Rafał Banaś III miejsce w biegu na 1500m, sztafeta 4x100 metrów II miejsce w składzie: Jakub Leda, Adam Paździerz, Jędrzej Klus, Marek Wasyl.

Gratulacje dla całej reprezentacji! Jesteśmy bardzo dumni.

Finał Wojewódzki w Lekkoatletyce Finał Wojewódzki w Lekkoatletyce Finał Wojewódzki w Lekkoatletyce Finał Wojewódzki w Lekkoatletyce