ZWOLNIENI Z TEORII 2020/2021

logo

logo

 

W wielkim finale Zwolnieni z Teorii grupa projektowa InGoodAtmosphere otrzymała Srebrnego Wilka – jako najlepszy projekt w województwie śląskim. Gratulujemy całemu zespołowi!

Więcej na stronie:
https://wielkifinal.zwolnienizteorii.pl/srebrne-wilki/slaskie

 

RANKING SZKÓŁ „ZWOLNIENI Z TEORII”

Logo

Fundacja Zwolnieni z Teorii opublikowała właśnie ranking szkół średnich w Polsce, które najbardziej sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi kompetencji praktycznych wśród uczniów.
Pragniemy przekazać informację, że  Śl.TZN – Technikum nr 17 w Katowicach znalazło się na 20. miejscu w Polsce i 4. miejscu w województwie śląskim w Rankingu Szkół „Zwolnieni z Teorii”.
Ranking pokazuje, że można w szkole nauczyć się kompetencji, które są niezbędne w nowoczesnym i dynamicznie zmieniającym się świecie.
Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy swoim zaangażowaniem w realizację projektów społecznych przyczynili się do sukcesu naszej szkoły!

https://zwolnienizteorii.pl/ranking

Zapraszamy do obejrzenia Gali Rankingu Szkół „Zwolnieni z Teorii”
https://www.facebook.com/zwolnienizteorii/videos/183530226933195

 

 

Logo

Z przyjemnością informujemy, że Państwa szkoła znalazła się w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii 2020/21. Gratulujemy!


Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii to forma wyróżniania szkół, w których wyznacznikiem są kompetencje przyszłości. To właśnie te szkoły aktywnie zmieniają polski system edukacji na bardziej praktyczny. Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Młodzież przez cały rok szkolny zdobywała praktyczne kompetencje organizując swój własny projekt społeczny, tym samym wypracowała szkole miejsce w rankingu.

W ramach swojej działalności w Grupie Nauczyciele Zwolnieni z Teorii część grona pedagogicznego z Państwa szkoły  przez całą edycję wspierała uczniów w realizacji projektów społecznych i rozwoju kompetencji przyszłości.

Serdecznie zapraszamy na uroczystą Galę Rankingu Szkół, na której zostaną ogłoszone wyniki rankingu. Gala odbędzie się online już w najbliższy wtorek, 15 czerwca 2021r. o godzinie 19:00 na naszej facebookowej stronie, którą znajdziecie Państwo klikając tutaj.

Galę uświetnią wystąpienia inspirujących gości oraz prezentacja wyników badania znajdujących się w raporcie „Odporni na lockdown. Raport o tym, co chroniło dobrostan młodzieży w trakcie pandemii”.

Gala Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii to świętowanie sukcesu całej społeczności szkoły i jest dla niej dużym wyróżnieniem, dlatego Państwa obecność na wydarzeniu pozwoli jeszcze lepiej docenić pracę i rozwój uczniów oraz nauczycieli.

Z wyrazami szacunku,
Fundacja Zwolnieni z Teorii, 
Organizator Rankingu Szkół

 

Projekty zrealizowane w roku szkolnym 2020/2021

  1. InGoodAtmosfere

Zespół: Kosecki Michał, Piechnik Rafał, Simka Antonii, Szeja Szymon

Temat: Ekologia,
Format: Projekt technologiczny

            Celem naszego projektu, jest uświadomienie ludzi o szkodliwości smogu i jego wpływu na nasze życie, organizm oraz niebezpieczeństwo dla środowiska. Wszystkie informacje na temat smogu oraz jak go zwalczać będą się znajdowały na naszej stronie internetowej oraz w aplikacji.

 

  1. Pogadajmy o depresji

Zespół: Bula Oliwier, Piorun Julia (+ inne szkoły)

Temat: Społeczeństwo obywatelskie,
Format: Reklama społeczna

            Jesteśmy zwartą i gotową do działania grupą przyjaciół, która bardzo chciałaby pomóc młodym, ale nie tylko młodym, ludziom otworzyć się na rozmowy o swoim samopoczuciu psychicznym. Chcemy aby depresja, jak i inne choroby psychiczne, były traktowane poważnie, niepobłażliwie.

 

  1. Z Głową!

Zespół: Dragon Łukasz, Kopiec Kacper, Soboszek Adrian, Uciecha Karol, Usielski Dawid, Więcek Kuba, Wójcik Aleksandra (+ inna szkoła)

Temat: Zdrowie i sport
Format: Reklama społeczna

            Nasz projekt kierujemy do wszystkich, którzy zmagają się z problemami psychicznymi, a w szczególności do młodzieży. Chcemy zwiększyć świadomość społeczeństwa, zwrócić uwagę na ten ciągle rosnący problem oraz pokazać dostępne źródła pomocy.

 

  1. CyberGreek

Zespół: Dratwiński Mateusz, Drewniak Tomasz, Gwoźdź Szymon, Hołubasz Dominik, Pawłowski Piotr, Wołowski Marek,

Temat: Edukacja
Format: Projekt technologiczny

            Cyberbezpieczeństwo i technologie otaczają nas każdego dnia, szczególnie w dobie pandemii, gdzie każdy z nas spędza przed komputerem czy telefonem sporo czasu, z tego powodu wszyscy jesteśmy narażeni na wiele zagrożeń. Nasz projekt ma na celu uświadamianie społeczeństwa na wyżej wymienione tematy.

 

  1. Tak TY!

Zespół: Weronika Hnatkiewicz, Łuksz Hetman (+ inne szkoły)

Temat: Edukacja
Format: Reklama społeczna

"Tak Ty!" projekt psychologiczny, w którym będziemy poruszać tematy o samoocenie, poczuciu własnej wartości i samoakcepcji, uważamy że projekt jest wart zaangażowania bo sam temat jest ważny, w końcu sposób w jaki my postrzegamy siebie kreuje nas jako ludzi i to jacy będziemy w stosunku do innych.

 

  1. Katowicki Szlak Żydowski

Zespół: Korczak Karol, Piofczyk Maciej, Poremski Konrad, Siwiaszczyk Szymon, Zych Maksymilian

Temat: Przestrzeń miejska
Format: Reklama społeczna

            Społeczność żydowska miała duży wpływ na historię Katowic i regionu. Mniejszość ta zasługuje na większe docenienie. Chcemy przybliżyć w prosty, a także ciekawy sposób historię Żydów w Katowicach poprzez stworzenie szlaku turystycznego opowiadającego o ich dziejach na przestrzeni lat.

stopka