Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/domains/sltzn.katowice.pl/tmp/regularlabs/3357470_ead849b88dae5c300f442cc21906ac9c) is not within the allowed path(s): (/home/sltznsze/:/tmp:/var/tmp:/opt/alt/php80/usr/share/pear/:/dev/urandom:/usr/local/lib/php/:/usr/local/php80/lib/php/) in /home/sltznsze/domains/sltzn.katowice.pl/public_html/libraries/regularlabs/src/Condition/Php.php on line 39

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/domains/sltzn.katowice.pl/tmp/regularlabs) is not within the allowed path(s): (/home/sltznsze/:/tmp:/var/tmp:/opt/alt/php80/usr/share/pear/:/dev/urandom:/usr/local/lib/php/:/usr/local/php80/lib/php/) in /home/sltznsze/domains/sltzn.katowice.pl/public_html/libraries/src/Filesystem/File.php on line 416

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/domains/sltzn.katowice.pl/tmp) is not within the allowed path(s): (/home/sltznsze/:/tmp:/var/tmp:/opt/alt/php80/usr/share/pear/:/dev/urandom:/usr/local/lib/php/:/usr/local/php80/lib/php/) in /home/sltznsze/domains/sltzn.katowice.pl/public_html/libraries/src/Filesystem/Folder.php on line 491

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/domains/sltzn.katowice.pl) is not within the allowed path(s): (/home/sltznsze/:/tmp:/var/tmp:/opt/alt/php80/usr/share/pear/:/dev/urandom:/usr/local/lib/php/:/usr/local/php80/lib/php/) in /home/sltznsze/domains/sltzn.katowice.pl/public_html/libraries/src/Filesystem/Folder.php on line 491

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/domains) is not within the allowed path(s): (/home/sltznsze/:/tmp:/var/tmp:/opt/alt/php80/usr/share/pear/:/dev/urandom:/usr/local/lib/php/:/usr/local/php80/lib/php/) in /home/sltznsze/domains/sltzn.katowice.pl/public_html/libraries/src/Filesystem/Folder.php on line 491

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/home/sltznsze/:/tmp:/var/tmp:/opt/alt/php80/usr/share/pear/:/dev/urandom:/usr/local/lib/php/:/usr/local/php80/lib/php/) in /home/sltznsze/domains/sltzn.katowice.pl/public_html/libraries/src/Filesystem/Folder.php on line 491

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/home/sltznsze/:/tmp:/var/tmp:/opt/alt/php80/usr/share/pear/:/dev/urandom:/usr/local/lib/php/:/usr/local/php80/lib/php/) in /home/sltznsze/domains/sltzn.katowice.pl/public_html/libraries/src/Filesystem/Folder.php on line 491

Warning: include_once(): open_basedir restriction in effect. File(/domains/sltzn.katowice.pl/tmp/regularlabs/3357470_ead849b88dae5c300f442cc21906ac9c) is not within the allowed path(s): (/home/sltznsze/:/tmp:/var/tmp:/opt/alt/php80/usr/share/pear/:/dev/urandom:/usr/local/lib/php/:/usr/local/php80/lib/php/) in /home/sltznsze/domains/sltzn.katowice.pl/public_html/libraries/regularlabs/src/Condition/Php.php on line 45

Warning: include_once(/domains/sltzn.katowice.pl/tmp/regularlabs/3357470_ead849b88dae5c300f442cc21906ac9c): failed to open stream: Operation not permitted in /home/sltznsze/domains/sltzn.katowice.pl/public_html/libraries/regularlabs/src/Condition/Php.php on line 45

Warning: include_once(): Failed opening '/domains/sltzn.katowice.pl/tmp/regularlabs/3357470_ead849b88dae5c300f442cc21906ac9c' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear') in /home/sltznsze/domains/sltzn.katowice.pl/public_html/libraries/regularlabs/src/Condition/Php.php on line 45

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2010/2011

Olimpiady i konkursy międzynarodowe

  • XIII Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra” w grupie teleinformatycznej - Marcin Długajczyk – Finalista
  • XXXIV Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w grupie teleinformatycznej - Marcin Długajczyk – Finalista
  • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” - Tomasz Raczyński – wyróżnienie i nagroda II stopnia
  • V Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie „DialNet Masters 2011” - Karol Sienkiewicz, Jarosław Stachurka, Radosław Stanisławski, Krystian Źródłowski – drużynowo w półfinale; Adam Ristau, Patryk Skorupa, Marcin Szarowski, Paweł Szczęsny zakwalifikowali się do II etapu
  • XIII Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra” - Jarosław Stachurka – udział w II etapie
  • XXI Olimpiada Teologii Katolickiej - Magdalena Herzog – udział w II etapie
  • VI Olimpiada Przedsiębiorczości - Mateusz Jędryka, Mateusz Zwolak, Wojciech Jaguś – udział w II etapie
  • Olimpiada Wiedzy Technicznej - Łukasz Bandurowski, Artur Krawczyk – udział w II etapie
  • Olimpiada Ekologiczna - Dawid Adamus, Mateusz Nocoń, Jakub Noga – udział w II etapie
  • Śląska Olimpiada Wiedzy Informatycznej - Jarosław Stachurka, Krystian Źródłowski – udział drużynowo w II etapie

Konkursy ogólnopolskie

  • Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta” - Adam Sochań – 1. miejsce w kraju
  • Szkolna Internetowa Gra Giełdowa „Rekiny Przedsiębiorczości” - Tomasz Kaczorowski, Mateusz Jędryka, Mateusz Zwolak, Rafał Błoniarz - 13. miejsce w Polsce i 2. miejsce na Śląsku (na 4 tysiące drużyn)
  • V Ogólnopolski Konkurs „Młodzi przeciwko patologiom społecznym” (w kategorii reportaż fotograficzny za pracę pt. „Danse macabre A-N-D”) - Adrianna Szybaj – 4. miejsce
  • Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „INTERSIEĆ 2010/11” - Radosław Stanisławski – 7. Miejsce, Krystian Źródłowski – udział w III etapie
  • Ogólnopolski Konkurs „Geo-Planeta” - Janina Karkoszka, Mateusz Gustaw – wyróżnienia
  • XVII Ogólnopolski Konkurs „Fizyka a Ekologia” za pracę „Ekstremalne zjawiska atmosferyczne ostatniego tysiąclecia” - Marcin Kondel, Natalia Traczyk – wyróżnienie
  • XVII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek - Rafał Błoniarz, Karol Rusak, Szymon Kajzer – udział w finale
  • Ogólnopolski Konkurs Filatelistyczny „Mazury – cud natury” - Krzysztof Misiak – udział w finale
  • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX - Wojciech Kurzyca – 2. miejsce w regionie
  • Ogólnopolski Konkurs Literacki „Fraszka” - Filip Mateuszuk – 1. miejsc w szkole; Dawid Adamus, Daniel Mikolas – 2. miejsce; Michał Adamczak, Bartosz Łysakowski – 3. miejsce
  • Ogólnopolski Konkurs „Eko-Planeta” - Dawid Lipka, Maciej Nawrot – bardzo dobry wynik
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tęcza” - Sandra Tadeusiak, Angelika Nowak, Rafał Balcer – wyróżnienia

Konkursy wojewódzkie i regionalne

  • Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Miłoszem o sobie” - Krystian Idzikowski – 3. miejsce
  • Wojewódzki Konkurs „Randka z Chemią” - Marek Słowik – 4. miejsce
  • Regionalny Konkurs „Sprawny w zawodzie technik Ochrony Środowiska” - Michał Adamczak – 1. miejsce i tytuł „Najlepszy Technik Ochrony Środowiska”
  • Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu „Eskulapiada 2010” - Natalia Traczyk – 4. miejsce
  • I Konkurs Recytatorski „Konopnicka – warto ją poznać” - Ewa Chylińska – wyróżnienie
  • VIII Międzyszkolny Konkurs BHP - Witold Kaczmarek – 2. miejsce
  • XX Wojewódzki Konkurs Recytacji w Gwarze Śląskiej - Mateusz Chlond – udział

Osiągnięcia w dziedzinie sportu

  • Zawody Strzeleckie „O Srebrne Muszkiety” - II miejsce chłopców i VI miejsce dziewcząt
  • XXXIV Zawody Sportowo-Obronne „Sprawni jak żołnierze” - VI miejsce drużynowo
  • Międzyszkolny Turniej Szachowy - Maciej Rzepka – I miejsce; Joanna Marona – II miejsce; drużynowo I i III miejsce

Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych:

  • II miejsce chłopców w piłce ręcznej
  • Ćwierćfinały Mistrzostw Katowic – drużyny koszykówki dziewcząt i piłki siatkowej chłopców
  • Półfinały Mistrzostw Katowic – drużyna koszykówki chłopców
  • IV miejsce dziewcząt w pływaniu w sztafecie 4x25m
  • V miejsce dziewcząt i VII chłopców w tenisie stołowym

Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe

23. miejsce w Polsce i 2. miejsce w województwie śląskim wśród techników według Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYW i dziennika „Rzeczypospolita”

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2011/2012

Olimpiady i konkursy międzynarodowe

  • Bartosz Gęca – Finalista - XIV Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra” w grupie elektrycznej
  • Tymoteusz Telega, Karol Zwoliński, Adam Budkowski, Daniel Mikolas – wyróżnienia - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”
  • Daniel Mikolas – najlepszy wynik w szkole - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „OXFORD”

Konkursy ogólnopolskie

  • Magdalena Herzog, Joanna Jabłońska, Magdalena Rał – 1. miejsce w rywalizacji patroli badawczych - Ogólnopolskie Warsztaty GLOBE – „GLOBE GAMES 2012”
  • Krystian Idzikowski – wyróżnienie w eliminacjach miejskich - 57. Ogólnopolski  Konkurs Recytatorski
  • Dawid Adamus – 1. miejsce w szkole; Filip Mateuszuk – wyróżnienie - Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”
  • Dawid Adamus, Ewelina Kobus, Piotr Niszkiewicz – wyróżnienia - Ogólnopolski Konkurs „Eko-Planeta”

Konkursy wojewódzkie i regionalne

  • Piotr Dąbkowski, Paweł Król – Laureaci - Wojewódzka Olimpiada „Podstępne WZW”
  • Stanisław Gorol – 1. miejsce - XVI Konkurs Wiedzy Technicznej
  • Przemysław Kowalczuk – 1. miejsce, Dominik Pająk – 2. miejsce,Łukasz Paszek – 3. miejsce, Torsten Urzyński – 4. miejsce; drużyna Śl.TZN – 1. miejsce zespołowo - Konkurs SEP „Wiem wszystko o elektryce”
  • Mateusz Kuzak – 1. miejsce w kategorii „Ochrona wody”; Krzysztof Woźnica, Mariusz Woźnica – wyróżnienia w kategorii „Gospodarka odpadami” - Miejski  Konkurs „EKOPLAKAT”
  • Anna Biała – 1. miejsce - Międzyszkolny Konkurs Literacki „Pamiętajmy o Holokauście”
  • Małgorzata Zdeb – 1. miejsce w kategorii poezja; Joanna Tyszer – 1. miejsce w kategorii grafika - Międzyszkolny Konkurs Literacko-Plastyczny „Jesienny Ogród Sztuk”
  • 2 miejsce Śl.TZN (Sebastian Larysz, Filip Mateuszuk, Rafał Staroń) - III Olimpiada Mechatroniki organizowana przez Wyższą Szkołę Mechatroniki w Katowicach
  • Krystian Idzikowski – 2. Miejsce, Patryk Heuchert – 4. Miejsce - Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Szymborską o sobie”
  • Krystian Idzikowski – 3. miejsce - IX Międzyszkolny Konkurs Bezpieczeństwa i Higieny Pracy
  • Krystian Idzikowski – wyróżnienie - II Konkurs Recytatorski dla Młodzieży i Dorosłych „Konopnicka? Krasiński? – Warto ich poznać”
  • Przemysław Schöpp – wyróżnienie - Międzyszkolny Konkurs „Śląsk – moja mała ojczyzna”
  • Mateusz Pruszyński – wyróżnienie - Konkurs Literacki w ramach projektu „Miejska Dżungla – edycja 2011/2012”
  • Mateusz Michałek – udział w finale - Konkurs Regionalny „Powstania Śląskie”

Osiągnięcia w dziedzinie sportu

Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych:

  • Mistrzostwo chłopców w piłce ręcznej
  • Wicemistrzostwo chłopców w piłce siatkowej
  • I miejsce w regionie w piłce ręcznej chłopców
  • V miejsce dziewcząt w turnieju tenisa stołowego
  • V miejsce – Wojciech Tyczka – w pływaniu
  • VII miejsce chłopców w pływaniu
  • XI miejsce chłopców w turnieju tenisa stołowego
  • Udział w eliminacjach w piłce nożnej chłopców, w koszykówce dziewcząt i chłopców

Pozostałe zawody i turnieje

  • Maciej Rzepka – I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Szachowym
  • I i II miejsce drużynowo w Międzyszkolnym Turnieju Szachowym
  • II miejsce w półfinale Licealiady Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców
  • Dawid Mazur, Kamil Mołczan – II miejsce – piłka plażowa chłopców
  • III miejsce Śl.TZN w strzelaniu – Zawody o Puchar Prezydenta Katowic
  • VII miejsce chłopców – zawody strzeleckie „O Srebrne Muszkiety 2012”
  • VII miejsce drużynowo – XXXV Zawody sportowo-obronne „Sprawni jak żołnierze”

Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe

30. miejsce wśród techników w Polsce i 2. miejsce w województwie śląskim według Rankingu PERSPEKTYW i dziennika „Rzeczypospolita”

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2012/2013

Olimpiady i konkursy międzynarodowe

  • Robert Krzyszkowski – Laureat oraz wyróżnienie - XV Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra” w grupie elektronicznej
  • Tomasz Raczyński, Szymon Beczała, Adrian Bielawa – wyróżnienia- Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”
  • Grzegorz Budny, Jan Kacik, Krzysztof Matuszek, Daniel Mikolas  – udział w II etapie - Śląska Olimpiada Wiedzy Technicznej organizowana przez Uniwersytet Śląski
  • Beata Winckowicz – 3. Miejsce - Międzynarodowy Konkurs Fotograficzno-Informatyczny „Widokówka z Katowic – Barwy Miasta”
  • Tomasz Raczyński, Adrian Bielawa – najwyższe miejsca w etapie szkolnym - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny OXFORD

Konkursy ogólnopolskie

  • Krystian Idzikowski  – Finalista - XV Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy
  • Joanna Tyszer i Patryk Heuchert – Laureaci za pracę „Efekt cieplarniany zmienia klimat”
  • XIX Ogólnopolski Konkurs na Pracę „Fizyka a Ekologia”
  • Michał Stolarz – 1. Miejsce - IV Ogólnopolski Konkurs „Energia kontrolowana”
  • Monika Datka i Christopher Saternus – 2. Miejsce - I Ogólnopolski Konkurs na Niemieckojęzyczną Prezentację
  • Dawid Jurczyński, Wojciech Magierowski, Kamil Matwiejew – zespołowe wyróżnienie - Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Epizody z historii najnowszej Polski w Komiksie”
  • Magdalena Rysińska – 1. miejsce w etapie rejonowym - XXI Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
  • Przemysław Koczy, Mateusz Orszulik – udział w wojewódzkim etapie - Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX” 
  • Natalia Gołębiowska – 1. miejsce w szkole - Ogólnopolski Konkurs Literacki „Fraszka”
  • Mgdalena Rysińska – 1. miejsce w szkole - Ogólnopolski Konkurs „Geo-Planeta”
  • Ewelina Limańska – 1. miejsce w szkole 0 Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta”
  • Jakub Paleta – 1. miejsce w szkole - Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tęcza”

Konkursy wojewódzkie i regionalne

  • Wojciech Magierowski – Laureat i wyróżnienie - XVII Konkurs Wiedzy Technicznej
  • Wojciech Magierowski – 1. miejsce - Wojewódzki Konkurs na stronę internetową „Świat poukładany, czyli rzecz o segregacji odpadów w mojej gminie” w ramach XX Tygodnia Ziemi
  • Zespół Muzyczny Śl.TZN – 1. miejsce - Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej „1863 – za Polskę, za honor się bić”
  • Dawid Czub, Mateusz Drobiec, Bartosz Florek – 2. miejsce; Wojciech Magierowski, Kamil Matwiejew, Adam Bochenek, Mirosław Boczek, Tomasz Gawor – wyróżnienia - Wojewódzki Konkurs „Ekonomia dla Atmosfery”
  • Krystian Idzikowski – 1. miejsce; Alicja Dąbek – wyróżnienie - Miejski Konkurs Recytatorski dla Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych „Konopnicka i inne”
  • Alicja Dąbek – 2. miejsce; Patryk Heuchert – 4. Miejsce; Joanna Tyszer – 6. Miejsce - XXII Regionalny Konkurs „Randka z Chemią”
  • Drużyna Śl.TZN – 3. miejsce - Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
  • Angelo Szczypiński – wyróżnienie - Konkurs Plastyczny „Leichte Lektüren”
  • Paulina Olszewska i Agnieszka Piętka – udział - V Wszechstronny Konkurs Konesera Polszczyzny

Osiągnięcia sportowe

  • Kamil Mołczan, Dawid Mazur – I miejsce w zawodach rejonowych i awans do rozgrywek wojewódzkich – piłka plażowa
  • I miejsce indywidualnie i zespołowo – Międzyszkolny Turniej Szachowy Szkół Ponadgimnazjalnych
  • II miejsce chłopców w piłce ręcznej – Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych
  • Wojciech Tyczka – II miejsce w pływaniu 50m stylem dowolnym –– Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych
  • III miejsce chłopców w piłce siatkowej  – Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych
  • IV miejsce chłopców w koszykówce – Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych
  • XLI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy
  • II miejsce w eliminacjach miejskich zespołu: Barbara Ciszyńska, Adam Paszta, Piotr Kostka

Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe

  • 12. miejsce wśród techników w Polsce, 2. miejsce w województwie śląskim według Rankingu PERSPEKTYW i dziennika „Rzeczypospolita”

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2013/2014

Olimpiady i konkursy międzynarodowe

  • Adrian Bielawa – 5. miejsce w grupie elektrycznej – XVI Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra” oraz zdobywca tytułu „Taon” w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko”
  • Robert Krzyszkowski – Finalista, 10. miejsce w kategorii elektronika – XXXVII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej
  • Mateusz Wójcik, Robert Krzyszkowski, Grzegorz Adamski – udział w II etapie Olimpiada Wiedzy Technicznej
  • Barbara Ciszyńska – 15. miejsce w etapie diecezjalnym Olimpiada Teologii Katolickiej
  • Patryk Kacperski, Zbigniew Ogrodowczyk, Tomasz Raczyński, Jakub Wieczorek, Radosław Wojakowski – najlepsi w szkole Olimpiada Wiedzy „Archimedes Plus”
  • Tomasz Duży, Patryk Kacperski, Dominik Kocot, Radosław Wojakowski, Michał Wyrtki – wyróżnienia Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

Konkursy ogólnopolskie

  • Krystian Idzikowski – Finalista; Mateusz Kuzak – wyróżnienie w eliminacjach XV Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. W. Korfantego
  • Aleksandra Holewa – Laureatka; Aleksander Ładoń – wyróżnienie w eliminacjach XX Jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs na Pracę „Fizyka a Ekologia”
  • Mateusz Skiba – 1. miejsce w szkole;Piotr Słowik – 2. miejsce w szkole;Wojciech Leptuch i Mateusz Piotrowski – 3. miejsce w szkole - Ogólnopolski Konkurs Literacki „Fraszka”
  • Mateusz Orszulik – najlepszy wynik w szkole Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX
  • Filip Wróbel – 1. miejsce w szkole - Ogólnopolski Konkurs „Geo-Planeta”
  • Barbara Ciszyńska – 1. miejsce w szkole - Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tęcza”
  • Ogólnopolska Internetowa Gra Giełdowa „Rekiny Przedsiębiorczości” – udział 11 zespołów

Konkursy wojewódzkie i regionalne

  • Wojciech Magierowski – Finalista – XVIII Konkurs Wiedzy Technicznej organizowany przez Uniwersytet Śląski
  • Szymon Paprocki – 2. miejsce – Wojewódzki Konkurs Literacki „Rzecz o Sławomirze Mrożku”
  • Marta Drozdowska – 2. miejsce – X Wojewódzki Konkurs „W galerii malarstwa polskiego – Moje fascynacje malarstwem Tadeusza Makowskiego”
  • Wojciech Magierowski – 3. miejsce za pracę „Infrastruktura na terenach górniczych na przykładzie Górnośląskiego Zagłębia Węglowego – zagrożenia i perspektywy rozwoju” – Wojewódzki Konkurs Geograficzny
  • Krystian Idzikowski – 3. miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – XV Turniej Recytatorski „Promuj Śląsk”
  • Szkolne Koło PTTK – 1. miejsce - II Sportowo-Rekreacyjny Rajd Górski Dzieci i Młodzieży Województwa Śląskiego „KARKOSZCZONKA 2013”
  • Arnold Langer – 2. miejsce za pracę w gwarze śląskiej – X Regionalny Konkurs „Śląsk – moja mała Ojczyzna” oraz udział w Konkursie Recytatorskim w Mowie Śląskiej „Śląska Ojczyzna”
  • Kacper Hołda – 1. miejsce; Mirosław Witkowski – wyróżnienie – Konkurs Ekologiczny „12 kroków ratujących środowisko naturalne”
  • Adam Budkowski, Marcin Niewiadomski, Tomasz Raczyński – 1. miejsce – Katowicki Matematyczny Maraton Maturzystów
  • Dawid Jurczyński – 2. miejsce; udział: Bartłomiej Sroka i Daniel Noga – Międzyszkolny Konkurs „Śląscy Twórcy Demokracji Lokalnej”
  • Mateusz Skiba – wyróżnienie – IV Konkurs Recytatorski dla Dzieci, młodzieży i Dorosłych „Konopnicka? Tuwim? Warto ich poznać!”

Rozgrywki i zawody sportowe

  • I miejsce drużyny chłopców w Mistrzostwach Katowic w lekkoatletyce
  • I miejsce w siatkówce plażowej Mistrzostw Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych – Dawid Mazur i Krzysztof Czekała oraz I miejsce w zawodach rejonowych i IV miejsce w finale Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży Szkolnej
  • III miejsce w sztafetowych biegach przełajowych
  • III miejsce chłopców w sztafecie na Mistrzostwach Katowic w pływaniu
  • IV miejsce w piłce siatkowej w Mistrzostwach Katowic
  • V miejsce w Otwartym Turnieju Unihokeja Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych
  • I miejsce w Wielkim Finale Międzyszkolnych Zawodów Paintballowych w Katowicach: Grzegorz Korda, Filip Sordyl, Jakub Waletko
  • III miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Szachowym – reprezentacja Śl.TZN w składzie: Piotr Watrak, Marcin Zygmunt, Michał Kulik, Tomasz Węcławski, Szymon Beczała, Michał Goj

Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe

  • W Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2014 Wydawnictwa PERSPEKTYWY i dziennika „Rzeczpospolita” Śl.TZN zajęły 23. miejsce w kraju i 2. miejsce w województwie śląskim wśród techników
  • Śl.TZN TECHNIKUM ROKU 2014 – akt nominacji Centralnego Biura Certyfikacji Krajowej do Godła Liderów Placówek Oświatowych w Polsce

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2014/2015

Olimpiady i konkursy międzynarodowe

  • Daniel Hojnca – Laureat – 5 miejsce – XVII Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra” w grupie elektronicznej
  • Jacek Leda – 2 miejsce – VI Międzynarodowy Konkurs Historyczny „Śląskie zamki i pałace”
  • Radosław Wojakowski – wyróżnienie – Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”
  • Daniel Hojnca, Wojciech Magierowski, Paweł Rother – udział – XXXVIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w grupie teleinformatycznej
  • Adrian Bielawa – 10 miejsce w etapie diecezjalnym – XXV Olimpiada Wiedzy Teologicznej

Konkursy ogólnopolskie

  • Wojciech Magierowski – Laureat – 4 miejsce – Ogólnopolski Konkurs Prac Badawczych „Podwójne wahadło” – I etap Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Naukowców
  • Wojciech Magierowski – Finalista – XIX Konkurs Wiedzy Technicznej
  • Tomasz Duży, Kamil Skowroński, Mariusz Cieśla, Seweryn Kalisz, Jakub Drzymała – zwycięzcy w Śl.TZN – Program Akademia el12
  • Marcel Gawlik – Finalista – XXII Ogólnopolski Turniej Jednego Wiersza o Laur Plateranki
  • Szymon Paprocki – wyróżnienie w półfinale – XVII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Wojciecha Korfantego
  • Joanna Tyszer – 1 miejsce w szkole – Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”
  • Anna Łączniak – 1 miejsce w szkole – Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX”
  • Ryszard Lipiński – 1 miejsce w szkole – Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta” (konkurs indywidualny)
  • Robert Krzykawski – 1 miejsce w szkole – Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta” (kategoria: prace plastyczne)
  • Konrad Nowak – 1 miejsce w szkole – Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tęcza”
  • Klaudia Woźna, Maciej Drozdowski  – wyróżnienia – Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tęcza”
  • Angelika Mieszczanin – bardzo dobry wynik – Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik"
  • Alicja Dąbek, Katarzyna Dymińska, Franciszek Danek, Krzysztof Wysiński – wyróżnienia – Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik"

Konkursy wojewódzkie i regionalne

  • Monika Czech – 2 miejsce – XXV Jubileuszowy Regionalny Konkurs dla uczniów I klas szkół ponadgimnazjalnych  „Randka z Chemią”
  • Mateusz Kondraciuk, Bartosz Łagan – 3 miejsca – XXV Jubileuszowy Regionalny Konkurs dla uczniów I klas szkół ponadgimnazjalnych  „Randka z Chemią”
  • Dominik Kocot – 1 miejsce – V Konkurs Recytatorski dla Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych „Konopnicka? Warto ją poznać!”
  • Wojciech Magierowski, Paweł Rother, Szymon Gawęda – 1 miejsca – Katowicki Matematyczny Maraton Maturzystów
  • Marta Drozdowska – 2 miejsce – Międzyszkolny Turniej Młodych Talentów w konkurencji plastycznej
  • Anna Łączniak – 1 miejsce – Konkurs Ekologiczny „Pomysł na bajkę ekologiczną” (org. UM Katowice)
  • Magdalena Niemczyk – 2 miejsce – Konkurs Ekologiczny „Pomysł na bajkę ekologiczną” (org. UM Katowice)
  • Oliwia Fraszyk – 3 miejsce – Konkurs Ekologiczny „Pomysł na bajkę ekologiczną” (org. UM Katowice)
  • Marta Komandera, Szymon Wątor – wyróżnienia - Konkurs Ekologiczny „Pomysł na bajkę ekologiczną” (org. UM Katowice)
  • Konrad Lubaski – 2 miejsce (na najlepszą prezentację multimedialną pt. „W życiu jak w tańcu, każdy krok ma znaczenie”) – Rejonowy Konkurs na Światowe Dni AIDS

Osiągnięcia w dziedzinie sportu i turystyki:

  • Łukasz Kotomski – 1 miejsce – III zawody Szkolnej Ligi Strzeleckiej 2014/2015 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
  • Reprezentacja Śl.TZN – 3 miejsce – III zawody Szkolnej Ligi Strzeleckiej 2014/2015 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
  • Reprezentacja Śl.TZN – 3 miejsce – Otwarty Turniej Unihokeja Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych
  • Reprezentacja Śl.TZN (dwie drużyny) – 5 i 8 miejsca – Turniej Szachowy Szkół Ponadgimnazjalnych
  • III Sportowo-Rekreacyjny Rajd Górski Dzieci i Młodzieży Województwa Śląskiego HALA MIZIOWA 2014 – 1 miejsce drużyna SKKT PTTK w konkurencjach rajdowych i 1 miejsce –Aleksander Ładoń indywidualnie w konkursie wiedzy turystyczno-krajoznawczej

Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych:

  • Liga lekkoatletyczna – 1 miejsce 100 m – Igor Kułacz; 2 miejsce – sztafeta 4x100 m
  • Siatkówka – 4 miejsce reprezentacji Śl.TZN
  • Aerobik sportowy – 4 miejsce – Łukasz Orpik, Patryk Walerus, Łukasz Wojtaszczyk
  • Piłka plażowa – 8 miejsce – Karol Undas i Mateusz Kowalski
  • Piłka ręczna, piłka nożna – udział reprezentacji Śl.TZN w półfinałach

Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe

  • 17. miejsce w kraju i 1. miejsce w województwie śląskim wśród techników według Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2015

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2015/2016

Olimpiady i konkursy międzynarodowe

  • Maciej Żurawski – finalista – XI Olimpiada Przedsiębiorczości
  • Kamil Skowroński – 13. miejsce, tytuł uczestnika w finale – XVIII Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA”
  • Daniel Hojnca, Mateusz Hyba, Seweryn Kalisz, Dominik Kocot, Piotr Mazur, Mateusz Pinocy, Kamil Skowroński, Dawid Zborowski – udział w zawodach II stopnia – XLII Olimpiada Wiedzy Technicznej
  • Dominik Dziadek – udział w II etapie – I Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie
  • Kevin Kazibudzki – udział w II etapie – XXXIX Olimpiada Języka Niemieckiego
  • Piotr Kliś i Seweryn Kalisz – udział w etapie diecezjalnym – XXVI Olimpiada Teologii Katolickiej
  • Tomasz Bednorz, Bartłomiej Grabania, Łukasz Grobelczyk, Igor Masson, Tadeusz Wachowski – wyróżnienia – Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”
  • Patryk Kacperski, Wojciech Lepich, Krzysztof Skrzydel – wyróżnienia – X Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr”
  • Marcin Bochenek – najlepszy wynik w szkole – Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny „Lwiątko”
  • Mateusz Jakubczyk, Piotr Langner – udział – VIII Międzynarodowy Turniej „Robotic Tournalnent”

Konkursy ogólnopolskie

  • Drużyna: Maciej Kimel, Michael Czuba, Adrian Michałek – udział w finale – IV Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych
  • Drużyna: Paweł Gąsior, Jonatan Gołyźniak, Dawid Sowiński – udział w finale –V Ogólnopolski Turniej Maszyn Wodnych
  • Ogólnopolski Test Informatyczny – poziom rozszerzony: Sebastian Ziaja 25. m. w Polsce (2. m. województwo), Michał Kołaczyński 26. m. w Polsce (3 m. województwo), Arkadiusz Łański 9. m. województwo; poziom zaawansowany: Sebastian Ziaja 18. m. w Polsce (1. m. województwo), Michał Kołaczyński 23. m. w Polsce (2. m. województwo), Igor Sikora 25. m. w Polsce (3. m. województwo), Fabian Morkisz 31. m. w Polsce (4. m. województwo)
  • Daniel Hojnca, Seweryn Kalisz, Dawid Zborowski – udział w finale – VIII Ogólnopolski Konkurs „ELEKTRON”
  • Kacper Hołda, Tomasz Duży, Mariusz Morys, Aleksander Proboszcz, Szymon Szweda, Seweryn Kalisz – laureaci w Śl.TZN – Program Akademia el12
  • Aleksander Ładoń – wyróżnienie – XXII Ogólnopolski Konkursu na Pracę Badawczą „Fizyka a Ekologia”
  • Alicja Kaufmann – 1. miejsce w szkole – Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”; wyróżnienia: Barbara Ciszyńska, Daniel Chmiel, Szymon Paprocki, Aleksandra Holewa, Angelo Korzekwa, Oliwia Fraszyk, Piotr Słowik, Marcel Gawlik, Dominika Tadeusiak, Jonatan Gołyźniak, Aleksandra Zadora, Krzysztof Grzegrzułka
  • Szymon Paleta – wyróżnienie – Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „EUREKA”
  • Winicjusz Bannert, Szymon Paleta, Radosław Wojakowski – dobry wynik – XVI Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX”
  • Wojciech Drozdowski – wykonanie znakomitej pracy; Adam Melecki – wyróżnienie – Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tęcza”
  • Elżbieta Bielawa, Barbara Kurpas – bardzo dobry wynik – Ogólnopolski Konkurs „EKO-PLANETA”
  • Samuel Skabek – wyróżnienie – II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pozytywka”
  • Szymon Paprocki – nagroda publiczności – półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego
  • Samuel Skabek – udział – XVII Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej „Promuj Śląsk”

Konkursy wojewódzkie i regionalne

  • Joachim Gasz – 1. miejsce – „Klasówka Powstańcza” dedykowana 95. rocznicy III Powstania Śląskiego
  • 2. miejsce drużynowo oraz indywidualnie: Szymon Dłubak 2. m., Adrian Bielawa 4. m., Adam Zając 14. m. – XIV Konkurs Wiedzy o Elektryczności „Z elektryką przez świat”
  • 1. miejsce drużynowo: Kamil Skowroński, Szymon Beczała, Paweł Musialik – Katowicki Matematyczny Maraton Maturzystów
  • 2. miejsce drużyny SKKT PTTK w konkurencjach rajdowych oraz Aleksandra Mosur 2.miejsce indywidualnie w konkursie wiedzy turystyczno-krajoznawczej – IV Sportowo-Rekreacyjny Rajd Górski Dzieci i Młodzieży Województwa Śląskiego PRZEGIBEK 2015
  • 3. miejsce w województwie drużyny: Rafał Rzońca, Rafał Żylski, Bartłomiej Grabania – XLIV Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy; na szczeblu miejskim – 1. m. Bartłomiej Grabania, Dawid Skóra, Jakub Dybowski; 2. m. Maciej Wajs, Rafał Żylski, Natalia Osial; 3. m. Szymon Dłubak, Aleksander Ładoń, Adam Pawleta; 4. m. Aleksandra Mosur, Rafał Rzońca, Marcin Wilkop
  • Adam Pawleta – 7. miejsce – XXVI Regionalny Konkurs „Randka z Chemią”
  • Alicja Kaufmann, Dominika Tadeusiak – udział – VII Wszechstronny Konkurs Konesera Polszczyzny

Osiągnięcia sportowe

Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych

  • Szkolna Liga Lekkoatletyczna – 1. miejsce Śl.TZN
  • Siatkówka chłopców – 2. miejsce Reprezentacji Śl.TZN
  • Pływanie – 3. miejsca: Jakub Stokfisz 50m stylem dowolnym; Tomasz Barnaś 50m stylem klasycznym; sztafeta 4x50m stylem dowolnym
  • Siatkówka plażowa – 8. miejsce – Mateusz Kowalski, Karol Undas
  • Piłka ręczna, piłka nożna – udział Reprezentacji Śl.TZN w półfinałach
  • Siatkówka dziewcząt – udział w półfinałach
  • Koszykówka dziewcząt i chłopców – udział w ćwierćfinałach

Pozostałe zawody i turnieje

  • Licealiada Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego – 2. miejsce Igor Kułacz w biegu na 100m
  • Turniej Unihokeja „Wspólna pasja – unihokej” – 2. miejsce Drużyny „Bad Lions”
  • VIII Wiosenny Turniej Szachowy – 2. miejsce Drużyny Śl.TZN
  • XII Mistrzostwa Katowic w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Prezydenta Katowic – udział: Rafał Banaś, Adam Melecki, Cezary Szędzielorz, Oskar Szota, Bartosz Wojciechowski, Radosław Żurek
Zamknij menu
Wróć na początek strony