Slajd1

Śląskie Techniczne
Zakłady Naukowe
W Katowicach

Szkolny Konkurs Literacki dla Młodych Twórców „Gęsie Pióro” rozstrzygnięty !

  • miejsce Wojciech Rogalski 4C - "Perfekcja"
  • miejsce Klaudia Wiśniewska 4D - "Szkarłatna sieć"
  • miejsce Zuzanna Szczęch 1C - "List, którego nigdy nie wysłałam"

Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznym konkursie. Prace były bardzo różnorodne, niezwykle ciekawe, pomysłowe i napisane piękną polszczyzną. Zachęcamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

 

Organizatorki: Panie Maria Kwiatoń – Pięta, Anna Lorenc, Anna Zając

Drużyna Śl.TZN oraz opiekunka i organizatorzy

Akcja “Wakacje-Przygoda-Bezpieczeństwo”

Hat-trick dla Śl.TZN! Po raz trzeci nasza reprezentacja zajęła 1 miejsce w akcji edukacyjnej "Wakacje-Przygoda-Bezpieczeństwo", organizowanej przez wiceprzewodniczącego Rady Miasta Katowice Tomasza Maśnicę oraz jej członka Adama Szymczyka.

Statuetka za zaangażowanie w działania szkolnego krwiodawstwa

Krwiodawstwo – wyróżnienie dla Śl.TZN

W dniu 12 czerwca 2026 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca ogólnopolską kampanię społeczną promującą honorowe krwiodawstwo „Twoja krew, moje życie”. Wydarzenie poświęcone było podsumowaniu działań zrealizowanych w ramach programu polityki zdrowotnej „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2021–2026” z zakresu promocji honorowego krwiodawstwa.

Eliminacje do Szkolnej Ligi!

Po wielu emocjonujących meczach, zaciętej rywalizacji i sportowej walce poznaliśmy ostateczny skład drużyn, które powalczą o mistrzostwo Szkolnej Ligi!

Gratulujemy wszystkim zespołom, które wywalczyły awans do rozgrywek: Kwaśne Japko, Brixton, FC Szpont, Sharks 83, FC Corona, Sokolska United, Proste Tytki, Orły Oporniki, KS Magulon, Grube Knury.

Zebranie założycielskie

Zebranie - plakat

Konkurs - podziękowania

Patryk Grychtoł, uczeń klasy 3 IK, brał udział w Konkursie o nagrodę Prezesa Sądu Apelacyjnego w Katowicach na najlepszy esej z zakresu problematyki praw człowieka, odbywającego się pod patronatem Ministra Sprawiedliwości.

METROLAB

Wizyta w METROLABie

We wtorek 9.06. 2026r. zarząd SU wraz z Panią Wicedyrektor Lindą Grabowską i Opiekunką SU Panią Sylwią Możyłowską-Zając udał się do nowo otwartej strefy młodych METROLAB na ulicy Młyńskiej 2.

Edukacja z wojskiem – cenna lekcja bezpieczeństwa

8 czerwca 2026 r. uczniowie klas II uczestniczyli w programie „Edukacja z wojskiem”, realizowanym wspólnie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.

Uczestnicy wycieczki przed Volkswagen Arena

Wycieczka do Niemiec fanów motoryzacji

Przez trzy dni – od1 do 3 czerwca 2026 – fani motoryzacji uczestniczyli w wycieczce do Niemiec, zwiedzając Drezno, Lipsk i Wolfsburg.

Zamknij menu
Wróć na początek strony