Czterech uczniów prezentujących roboty i dyplom

Bardzo dobry występ naszej reprezentacji w II Turnieju Walk Robotów

 2. i 4. miejsce naszych drużyn, dramatyczny półfinał i spektakularne podsumowanie w walce pokazowej!

W poniedziałek, 11 marca, odbyła sie druga edycja Turnieju Walk Robotów, organizowanego z wielkim rozmachem przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Edwarda Abramowskiego w Katowicach.

W zawodach o zasięgu wojewódzkim nie mogło zabraknąć oczywiście reprezentacji Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych. W tym roku naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny – „Dżentelmeni w Garniturach” w składzie: Mateusz Król i Wojciech Rachwał, obaj z klasy 3G, oraz „Robot(a) Młot(a)” w składzie: Filip Ulaczyk (4M) i Łukasz Holon (4B). W ubiegłym roku drużyny te zajęły odpowiednio 3. i 2. miejsce, zatem aspiracje były ogromne, a ekipy zmotywowane.

I obie drużyny zanotowały bardzo udany występ – „Dżentelmeni” ostatecznie uplasowali się na 4. miejscu, a „Robot(a) Młot(a)”, po dramatycznym półfinale, w którym ich robot, mimo zwycięstwa, doznał poważnych uszkodzeń, obroniła drugie miejsce. Warto tutaj nadmienić, że w drugiej edycji Turnieju wzięło udział prawie dwa razy więcej drużyn, niż rok temu.

Po zakończeniu części oficjalnej, za zgodą uczestnikóœ turnieju, na arenie odbyło się dodatkowe starcie, w którym wzięło udział pięć robotów będących w najlepszym stanie technicznym. Tym razem bezkonkurencyjny okazał się Taipan należący do naszej drużyny „Robot(a) Młot(a)”, unieszkodliwiając przeciwników i wykonując na koniec spektakularną rundę honorową – całe starcie oraz debiutancką walkę Filipa i Łukasza możemy obejrzeć poniżej.

W tegorocznej edycji turnieju zawodnicy, aby zwyciężyć swój mecz, musieli tak sterować robotem, żeby unieszkodliwić maszynę przeciwnika, unieruchomić na określony w regulaminie czas lub wypchnąć poza arenę.

Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy powodzenia w przyszłym roku!

Transmisję z turnieju można było oglądać na żywo w serwisach YouTube (link: https://www.youtube.com/watch?v=jLeNtmyEBBY) i Twitch.

Czterech uczniów prezentujących roboty i dyplom
006
Uczniowie przy stole, na którym leży robot i urządzenie sterujące
001
Uczniowie przygotowujący się do turnieju walk robotów
002
Dwaj uczniowie udzielający wywiadu na ściance
003
Uroczystość wręczania nagród
004
Dwóch uczniów odbierający dyplom podczas uroczystości wręczania nagród
005