Uczniowie ŚlTZN, za nimi tabllica historyczna w Istytucie Aerodynamicznym

Finał Turnieju Maszyn Wodnych

W dniu 8 grudnia wzięliśmy udział w finale konkursu Turniej Maszyn Wodnych, organizowanym przez PGE, który odbył się w Warszawie na wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Ze szkoły do finału zakwalifikowała się drużyna „Dżentelmeni w garniturach”. Zajęliśmy 5 miejsce na 20 drużyn startujących w tej kategorii. W fazie eliminacji z Polski i Litwy wzięło udział 156 zespołów.
W ramach czasu wolnego, organizatorzy zapewnili uczestnikom zwiedzanie laboratoriów wydziału lotnictwa. Prowadzone są tam badania aerodynamiki różnych obiektów, miedzy innymi modeli obiektów latających, urbanistycznych oraz testy dla sportowców reprezentacji kolarzy czy saneczkarek. Zobaczyliśmy również symulatory do nauki pilotażu samolotem Boening i helikopterem. Naukowcy przedstawili projekty oraz modele wykonane przez pracowników uczelni i studentów.
Na zakończenie turnieju odbyło się spotkanie ze studentami koła naukowego zajmującego się techniką rakietową, którzy opowiadali o problemach oraz sukcesach ich koła naukowego w ramach rywalizacji w Polsce i Europie.

Czas wolny do odjazdu powrotnego pociągu do Katowic spędziliśmy na podziwianiu oświetlenia i wystroju świątecznego w centrum Warszawy.