Świętowanie Wielkanocy

W ramach kolejnej edycji „Wędrówek po krajach niemieckojęcznych” germaniści Śl.TZN zorganizowali konkursy, prelekcje oraz kiermasz wielkanocnych pyszności. Wszystkie działania były związane z tradycjami Świąt Wielkanocnych w krajach niemieckojęzycznych.

 

Dnia 27 marca przedstawiciel organizacji porządku publicznego Europa Direkt poprowadził u nas w szkole cykl trzech wykładów o zwyczajach wielkanocnych w krajach europejskich, z naciskiem na kraje niemieckojęzyczne. W podziękowaniu za ciekawą prelekcję Pan Michał Witas został obdarowany świecącą kartką świąteczną własnoręcznie zrobioną przez naszego uzdolnionego ucznia.

Przez cały marzec uczniowie przygotowywali przepiękne kartki w języku niemieckim oraz nadesłali mnóstwo ciekawych prezentacji na temat obrzędów wielkanocnych.

Zwieńczeniem wszystkich działań było zorganizowanie w naszej szkole 31 marca „Słodkich przerw”, podczas których uczniowie przynosili własnoręcznie przygotowane wypieki do otrzymanych wcześniej przepisów kulinarnych z Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Serdecznie dziękujemy za radosne akcenty świąteczne!