VII Forum Samorządów

24 października 2023 r. w Śl.TZN odbyło się VIII Forum Samorządów Szkolnych, organizowane razem z Młodzieżową Radą Miasta Katowice.

Nasza szkolna aula była miejscem obrad przedstawicieli MRM Katowice oraz samorządów z 21 katowickich szkół (razem z nami).

Mieliśmy okazję gościć Pana Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu – Sławomira Witka oraz Panią Pełnomocnik Prezydenta ds. Organizacji Pozarządowych – Agnieszkę Lis.

W programie wydarzenia znalazło się podsumowanie pracy Samorządów Uczniowskich w roku szkolnym 2022/2023, panel dyskusyjny pt. Potęga nauki a sztuczna inteligencja. Wizja przyszłości, a także zajęcia warsztatowe.

Jesteśmy niesamowicie dumni z tego, że mogliśmy prowadzić obrady wraz z przedstawicielami uczniów jednych z najlepszych szkół nie tylko w Katowicach, ale i w całym regionie. Cieszymy się również z podjętej współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Katowice i oczekujemy kolejnego Forum, którego gospodarzem będzie właśnie Młodzieżowa Rada.

Jesteśmy przekonani, że każdy z nas wyniósł z tego spotkania wiedzę, której użyje w swojej szkole do zmieniania jej na lepsze

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i wspólne obrady!

Zapraszamy ponownie za rok …..